• امروز : یکشنبه, ۶ اسفند , ۱۴۰۲
  • برابر با : Sunday - 25 February - 2024
1

رشد 3 درصدی تولید برق واحدهای حرارتی

  • کد خبر : 31315
  • ۱۱ آذر ۱۴۰۲ - ۱۹:۵۵
رشد 3 درصدی تولید برق واحدهای حرارتی

اخبار اقتصادی-مدیرکل دفتر فنی تولید شرکت برق حرارتی گفت: میزان تولید برق نیروگاه‌های حرارتی کشور طی هشت‌ماهه امسال با رشد سه درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته از مرز 255 میلیون مگاوات ساعت عبور کرده است.

به گزارشسرویس اقتصادی آریا به نقل از وزارت نیرو(پاون)، اسماعیل نمازی افزود: نیروگاه‌های حرارتی از ابتدای امسال تا پایان آبان‌ماه با تولید بیش از 255 میلیون مگاوات ساعت انرژی توانسته‌اند ضمن تامین بالغ بر 93 درصد برق مورد نیاز شبکه، نقش مهمی در تامین انرژی پایدار و مطمئن برای مشترکان سراسر کشور و گذر موفق از روزهای گرم پیک تابستان امسال داشته باشند.

وی ادامه داد: از این میزان تولید بیش از 53 درصد آن مربوط به واحدهای سیکل‌ترکیبی است که میزان تولید انرژی آن‌ها با افزایش چهار درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته به 137 میلیون مگاوات ساعت رسیده است.

نمازی یادآور شد: در سال گذشته با افزوده شدن هشت واحد بخار جدید در نیروگاه‌های غرب کارون، عسلویه، فردوسی، خرم‌آباد، سبلان، بعثت پارس‌جنوبی(دو واحد) و ارومیه شاهد جهش تولید نیروگاه‌های سیکل‌ترکیبی در هشت‌ماهه امسال به عنوان واحدهای تولید کننده برق دوستدار محیط زیست هستیم.

وی اضافه کرد: تبدیل نیروگاه‌های گازی به سیکل‌ترکیبی از کارآمدترین روش‌های بهبود راندمان نیروگاه‌های حرارتی کشور به شمار می‌آید که نه‌تنها برای صنعت برق، بلکه برای محیط‌زیست و صرفه‌جویی در مصرف سوخت نیز بسیار موثر است و در سال‌های آینده شاهد تاثیرات گسترده آن خواهیم بود. تنها از محل افتتاح این واحدهای جدید سالانه دو میلیارد مترمکعب در مصرف سوخت صرفه‌جویی خواهد شد.

مدیرکل دفتر فنی تولید شرکت برق حرارتی در پایان گفت: همچنین در این میان سهم واحدهای گازی در تولید برق هشت‌ماهه امسال 60 میلیون مگاوات ساعت و سهم واحدهای بخاری نیز 58 میلیون مگاوات ساعت بوده است.

منبع آریا نیوز

لینک کوتاه : https://akhbareghtesadi.com/?p=31315

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.