• امروز : شنبه, ۵ اسفند , ۱۴۰۲
  • برابر با : Saturday - 24 February - 2024
1

8 خودروی الکتریکی جدید به زودی معرفی می شود

  • کد خبر : 34021
  • ۲۶ دی ۱۴۰۲ - ۱۶:۳۹
8 خودروی الکتریکی جدید به زودی معرفی می شود

اخبار اقتصادی، عباس علی آبادی وزیر صنعت، معدن و تجارت ظهر امروز در مراسم افتتاح تاکسی های برقی در سطح شهر تهران با حضور شهردار تهران، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، معاونت حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران، در سال 1394 در تهران به بهره برداری رسید. رئیس سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی و رئیس کمیته بودجه شورا که در تهران برگزار شد، گفت: خوشحالم که امروز در مراسم افتتاحیه خودروهای برقی شرکت کردم. اثری بزرگ که بیش از 30 سال سابقه علمی در کشور دارد و گروه مپنا بیش از ده سال است که روی این موضوع کار می کند و دانش این اثر در کشور تثبیت شده است.

وی با بیان اینکه فناوری در این امر در کشور ما نهادینه شده است و ما این افتخار را داریم که یکی از کشورهای صاحب نام در حوزه فناوری خودروهای برقی باشیم. برق رسانی یکی از اهداف دولت سیزدهم است و ما جزو کشورهایی هستیم که در این زمینه جزو اولین ها هستیم.

علی آبادی گفت: خودروهایی که با بنزین کار می کنند خوب هستند و مزیت آنها برای کشور ما عدم مصرف بنزین است اما این خودروها نمی توانند هوای شهر را تمیز کنند. خودروهای برقی مزیت عدم تولید آلودگی را دارند. البته مشکلات خود را خواهد داشت و شهرداری باید به فکر بازیابی باتری خودروهای برقی باشد.

وزیر صامت ادامه داد: اگر همه به موضوع محیط زیست توجه نکنیم در آینده زندگی تلخی خواهیم داشت. ماشین های ارائه شده امروز در این زمینه کاملا موثر هستند. این ماشین ها دارای سطح هوش هستند. این هوش می تواند به بهبود محیط کمک کند. این ماشین ها به اشتراک گذاشته شده و قابل ارتقا هستند. اشتراک خودرو یکی از اقداماتی است که می توان برای کمک به محیط زیست انجام داد.

وی با بیان اینکه به زودی 8 خودروی برقی جدید را معرفی خواهیم کرد، گفت: بسیاری از کارخانه های خودروسازی در دنیا تولید خودروهای بنزینی را تعطیل کرده اند. خودروهای برقی دو نسل دارند. امروزه به باتری های با راندمان بالا بستگی دارد و این باتری ها تا حدودی به کار کمک می کنند.

علی آبادی با اشاره به اینکه سال ها تعرفه واردات خودرو گران بوده است، گفت: تعرفه واردات خودروهای برقی را به یک درصد افزایش دادیم. این ادعا را ثابت می کند که دولت به فکر کمک به مردم است. خودروهای امروزی بهترین نیستند اما جزو خودروهای خوب هستند. خود خودروسازان مسئولیت حمایت از این خودروها را بر عهده خواهند داشت تا کم کم در فرهنگ تاکسیرانی ما گنجانده شوند.

منبع رکنا

لینک کوتاه : https://akhbareghtesadi.com/?p=34021

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.