• امروز : جمعه, ۱۱ اسفند , ۱۴۰۲
  • برابر با : Friday - 1 March - 2024
0

قیمت خودروهای پیش‌فروش شده نباید به واسطه افزودن آپشن‌ها تغییر پیدا کند

  • کد خبر : 33828
  • ۲۳ دی ۱۴۰۲ - ۲۰:۳۵
قیمت خودروهای پیش‌فروش شده نباید به واسطه افزودن آپشن‌ها تغییر پیدا کند

اخبار اقتصادی – عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: مردم براساس توان مالی خود در طرح‌های پیش فروش خودرو شرکت و خودرو خریداری کردند، نباید قیمت خودروها به واسطه افزودن آپشن‌ها معمولی تغییر پیدا کنند، به‌گونه‌ای که به مشتری بار مالی دیگری تحمیل شود.

به گزارش اخبار اقتصادی به نقل از خانه ملت، فرهاد طهماسبی درباره افزایش قیمت خودروهای پیش فروش شده با بهانه‌هایی مانند افزودن آپشن‌های جدید، گفت: قیمت این خودروها باید براساس قرارداد منعقد شده بین مشتری و خودروساز باشد و در صورتیکه خارج از چارچوب و قراردادها بار مالی جدیدی برای مشتری ایجاد شود، از نظر حقوقی قابل پیگیری است.

نماینده مردم نی ریز، استهبان و بختگان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگر در قراردادهای فروش افزودن آپشن‌های جدید به خودرو پیش‌بینی شده و مشتری این اجازه را داده باشد، خودروسازان می‌توانند این سیاست را اعمال کنند در غیر این صورت باید مطابق با مفاد قرارداد با مشتری برخورد کنند.

وی اضافه کرد: در صورتی که خودروسازان در پیش‌فروش‌های خود بطور مثال خودرو x را به فروش رسانند، نمی‌توانند به دلیل ارتقای کیفیت و افزودن آپشن‌های جدید، خودرو را تغییر دهند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم تصریح کرد: مردم براساس توان مالی خود در طرح‌های پیش فروش خودرو شرکت و خودرو خریداری کردند، نباید قیمت خودروها به واسطه افزودن آپشن‌های معمولی تغییر پیدا کنند، به‌گونه‌ای که به مشتری بار مالی دیگری تحمیل شود./

پایان پیام

منبع آریا نیوز

لینک کوتاه : https://akhbareghtesadi.com/?p=33828

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.