• امروز : یکشنبه, ۶ خرداد , ۱۴۰۳
  • برابر با : Sunday - 26 May - 2024
2

4 محصول ایران خودرو گران شد

  • کد خبر : 38655
  • ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۹:۴۲
4 محصول ایران خودرو گران شد

رکنا – به گزارش اختازنا نیوز، ایران خودرو طی این اطلاعیه از افزایش قیمت چهار نفر از اعضای خانواده ما خبر داد.

آبی های جاده ویژه در اطلاعیه خود دلیل این افزایش قیمت را افزایش تعداد گواهی اسقاط برای شماره گذاری محصولات تولیدی خود با برند هایما اعلام کردند.

همانطور که پیش از این مدیریت ایران خودرو گفته بود، می‌توانست چهار نوع هایما را با گواهی اسقاط مجوز دهد.

اما با توجه به اجرای ماده 10 قانون سازمان صنعت خودرو، پس از تکمیل این ماده قانونی، برای شماره گذاری هر دستگاه هایما به 1.5 گواهی ضایعات نیاز است، بنابراین قیمت محصولات این برند چینی در کارخانه افزایش یافته است. . .

آن طور که ایران خودرو اعلام کرده است، قیمت 1.5 گواهی اسقاط این خودروساز تقریبا 52 میلیون و 500 هزار تومان است. این در حالی است که قیمت گواهی سقط جنین 35 میلیون تومان است.

خودروساز ساکن در کیلومتر 14 جاده مخصوص می توانست با پرداخت 35 میلیون تومان برای چهار محصول مونتاژ شده خود پلاک بگیرد، یعنی هزینه شماره گذاری هر محصول مونتاژ شده حدود 9 میلیون تومان بود، اما همانطور که گفته شد اکنون هزینه ضایعات هر دستگاه به 52 میلیون و 500 هزار تومان افزایش یافته است.

ایران خودرو در گام اول قیمت هایما اس 8 را برای اردیبهشت ماه سال جاری اعلام کرد.

بلوز جاده ویژه برای هر دستگاه هایما S8 حدود یک میلیارد و 226 میلیون تومان صورتحساب می کرد، اما با توجه به افزایش هزینه گواهی اسقاط، قیمت اعلامی این محصول مونتاژی چینی در اردیبهشت 1403 حدود یک میلیارد و 278 میلیون بود. توماس. از قبل رسیده است.

در پی افزایش قیمت دو نفر از خانواده پژو پارس و افزایش جزئی وانت آریسان 2 دوگانه سوز، خانواده هایما سومین افزایش قیمت را برای محصولات ایران خودرو در سال جاری رقم زد. دیگر خودروساز بزرگ کشور یعنی سایپا نیز قیمت پراید 151 (وانت پراید) خود را افزایش داده است، اما همچنان شاهد سکوت سیاستگذار خودرو در مورد افزایش قیمت کارخانه ای خودرو هستیم.

مشخص نیست سکوت مدیریت صمت تا کی ادامه خواهد داشت، اما شرکت های خودروسازی با توجه به افزایش هزینه های خود در خطوط تولید و همچنین هزینه های مربوط به شماره گذاری و تولید، چاره ای جز افزایش قیمت کارخانه ای محصولات خود ندارند. سایر مالیات ها هزینه ها

شفاف نشدن موضوع افزایش قیمت خودرو در مبدا توسط وزارت صمت باعث می شود شاکیان در مقابل خودروسازان قرار بگیرند. اتفاقی که در رابطه با افزایش قیمت پژو پارس افتاد اعتبار خودروسازان را در افکار عمومی تحت تاثیر قرار داد.

البته این پایان ماجرا نیست و نحوه افزایش قیمت خودرو توسط خودروسازان بدون شفاف سازی برای مدیریت، تبعات منفی برای بازار خودرو خواهد داشت.

منبع رکنا

لینک کوتاه : https://akhbareghtesadi.com/?p=38655

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.