117 هزار مورد آزمايش در پروژه ملي راه آهن همدان- سنندج به ثبت رسيد

به گزارش اخبار اقتصادی – مدیر آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک استان کردستان، گفت: این آزمایشگاه در راستای اهداف دولت سیزدهم و وزارت راه و شهرسازی موفق شد با نقش آفرینی در پروژه راه آهن همدان- سنندج با ارائه خدمات مطالعاتی، مشاوره‌ای و آزمایشگاهی ضمن ارتقاء کیفی، سهم به سزایی در آماده‌سازی و افتتاح این پروژه مهم ریلی در کشور داشته باشد.

به گزارش به گزارش اخبار اقتصادی از شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک، امید احمدی مدیر آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک استان کردستان گفت: مسیر ریلی همدان- سنندج نزدیک به 151 کیلومتر طول دارد که از ایستگاه راه‌آهن همدان آغاز می‌شود و پس از عبور از حوالی شهرهای بهار، لالجین، صالح‌آباد و قروه در گردنه صلوات‌آباد به ایستگاه سنندج می‌رسد که 87 کیلومتر از این کلان پروژه در استان کردستان قرار دارد.

احمدی تصریح کرد: آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک استان کردستان با انجام بیش از 112 هزار و 283 مورد آزمایش عملیات خاکی، 985 مورد آزمایش عملیات بتنی، 16 جلد گزارش مطالعات ژئوتکنیک و یک هزار و 636 مورد آزمایش مرتبط، 17 جلد طرح اختلاط بتن و آسفالت دارای 170 آزمایش مرتبط، 152 مورد آزمایش مکانیک خاک و سنگ، 690 مورد آزمایش میلگرد، 20 گزارش مطالعات CBR 52 اکیپ روز تست‌های جوش و غیر مخرب و یک هزار و 30 مورد آمایش میلگرد و سیمان ضمن ثبت رکورد شاخص در یک پروژه ملی گزارش‌های خود را با دقت، سرعت و منطبق بر استانداردهای ملی و بین‌المللی تحویل کارفرما داده تا سهم بزرگی در آماده سازی این پروژه برای افتتاح و استفاده هموطنان داشته باشد.

وی اضافه کرد: در این پروژه ملی آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک با انجام آزمایش بر روی بیش از 52 هزار متر مکعب خاکریز، 220 هزار متر مکعب خاکبرداری، 60 هزار متر مکعب کانال کشی، 50 هزار متر مکعب جاده دسترسی ، 17 هزار و 900 متر مکعب اساس، 7 هزارو 500 تن آسفالت بیندر، 6 هزار و 200 تن آسفالت توپکا و 154 دستگاه پل مطابق با استانداردهای ملی و بین‌المللی انجام داده است.

احمدی گفت: راه آهن همدان- سنندج در طول مسیر خود در استان کردستان دارای 6 ایستگاه شامل 3 ایستگاه در شهرهای سنندج، دهگلان و قروه بوده و همچنین و سه ایستگاه ترافیکی در شهرهای دوسر، آونگان و آق قلعه است.

وی با اشاره به نقش آفرینی آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک استان کردستان در این پروژه اضافه کرد: طول خط آهن تهران_ همدان – سنندج 420 کیلومتر است که مسیر تهران تا همدان به طول 270 کیلومتر به بهره‌برداری رسیده است و از 151 کیلومتر طول خط ریلی همدان- سنندج نیز 64 کیلومتر از آن در حوزه استان همدان واقع شده و از شهرهای بهار و لالجین عبور کرده و سپس وارد استان کردستان می‌شود.

مدیر آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک استان کردستان گفت: از جمله مزایای بهره‌برداری از این خط ریلی می‌توان به کاهش تصادفات جاده‌ای، تسهیل سفر، توسعه صنعت گردشگری، کاهش آلودگی‌های زیست محیطی، اشتغالزایی و کاهش مصرف سوخت اشاره کرد.

احمدی افزود: این شرکت با ارتقاء کیفی، کاهش هزینه‌ها و افزایش طول عمر مفید پروژه‌های عمرانی کشور نقش به سزایی در تحقق اهداف دولت سیزدهم و وزارت راه و شهرسازی در افزایش کیفیت پروژه‌های عمرانی در کشور ایفا می‌کند.

منبع آریا نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا