طوفان اخبار جنگ پشت خط بازار ارز/ مقاومت بعدی دلار کجاست؟

در پایان هفته قیمت دلار در تمامی بازارها وارد کانال 51 هزار تومان شد. قیمت دلار هرات که در سایر بازارها یعنی دلار تهران و سلیمانیه حفظ شد، روز پنجشنبه وارد کانال 51 هزار تومان شد و در سطح 51 هزار و 150 تومان به فعالیت خود پایان داد. هرچند به دلیل تعطیلی تالارهای معاملاتی در هرات، قیمت پایین در این بازار اعلام نشد، اما قیمت دلار هرات پشت خط 51 هزار و 400 تومان شنیده شد. در ادامه قیمت دلار سلیمانیه پشت خط روز جمعه به 51 هزار و 750 تومان رسید.

از سوی دیگر قیمت تتر در روز جمعه به افزایش خود ادامه داد و با ورود به کانال 52 هزار تومانی تا 52 هزار و 300 تومان پیش رفت.

به گفته تاجران، دلیل افزایش قیمت دلار در پایان هفته به تشدید درگیری بین اسرائیل و غزه برمی گردد. جمعه شب، درگیری ها بالا گرفت و اسرائیل عملیات گسترده ای را در غزه آغاز کرد. همزمان با این خبر، قیمت اونس طلای جهانی وارد کانال 2000 دلاری شد. همچنین برخی رسانه ها مدعی شدند که یکی از مقامات پنتاگون گفته است که ناو هواپیمابر آیزنهاور از تنگه هرمز عبور کرده و در آب های خلیج فارس مستقر خواهد شد. در کنار این خبر، قطعنامه پیشنهادی کشورهای عربی در خصوص درخواست آتش بس فوری در سازمان ملل به تصویب رسید.

معامله گران معتقدند که این خبر از پشت طوفان شروع شده و در صورت ادامه آن در روز شنبه، می توانند قیمت دلار را در فاز صعودی نگه دارند. همزمان با اخبار داغ جمعه شب، جمعی از فرصت طلبان به ماهیگیری در آب های تیره و تار پرداختند و شایعاتی مبنی بر ورود قیمت دلار در سلیمانیه به کانال 52 هزار تومانی آغاز کردند.

اگرچه اخبار حاکی از تشدید درگیری بود، اما گروهی از تجار معتقدند که این افزایش تنش برای امتیاز گرفتن دو طرف است و پس از چند روز به سمت آتش بس حرکت می کنند. بر اساس تجربه بازار، آنها همچنین هشدار می دهند که تحت تأثیر جو و هیجان قرار نگیرید.

به گفته تحلیلگران فنی، اگر قیمت درهم امارات امروز بالای 14 هزار و 200 تومان تثبیت شود، همچنان می توان شاهد باز شدن قیمت دلار تهران در کانال 52 هزار تومانی بود. به گفته کارشناسان فنی، اگر امروز قیمت دلار بالای 51 هزار و 600 تومان تثبیت شود، مقاومت بعدی 51 هزار و 800 تومان خواهد بود. به گفته آنها مقاومت مهم قیمت دلار 52 هزار و 500 تومان است که در صورت شکست فضای خرید در بازار افزایش می یابد. اما اگر امروز قیمت دلار به زیر 51 هزار و 400 تومان تثبیت شود، حمایت کمتر آن 51 هزار و 200 تومان خواهد بود.

منبع اکو ایران

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا