آیا خدمت سربازی تبدیل به یک حرفه می شود؟ / وعده انتخاباتی یا اصلاح قانون سربازی؟

به گزارش اخبار اقتصادی، محسن پیرهادی نماینده تهران در صفحه توئیتر خود نوشت:

«کمیسیون تلفیق برنامه هفتم به اصلاح قانون استخدام رأی قاطع داد.

مدت زمان سربازی به 12 ماه کاهش یافت

افراد بالای 30 سال و دارای 2 فرزند از خدمت سربازی معاف هستند.

به دانش آموزان خارجی باید تکلیف خانه داده شود

تلاش مجلس برای حرفه ای کردن ارتش این است که …

در همین رابطه محسن دهنوی نماینده تهران نیز در صفحه توئیتر خود نوشت: با پیگیری ها و تلاش های آقای قالیباف در مجلس یازدهم، پس از افزایش 12 برابری حقوق سربازان در 3 سال گذشته، امروز با تصویب مصوبه ای در کمیسیون تلفیق برنامه، در بندهای بعدی، نکته مهمی در راستای اصلاح نظام سربازی مطرح شد که امیدواریم با تصویب مجلس و تایید شورای نگهبان اجرایی شود. :

1- مدت زمان خدمت سربازی را به طور متوسط ​​به 12 ماه کاهش دهید

2- تعیین معافیت برای مشمولان 30 سال تمام و دارای دو فرزند یا بیشتر

3- تکلیف دولت در تعیین وضعیت مشمولان غایب».

کاهش 3 ماه خدمت سربازی

ماه گذشته گزارش شد که با پیشنهاد ستاد کل نیروهای مسلح و موافقت فرمانده معظم کل قوا، مدت خدمت اجباری برای تمامی سربازان در حین خدمت و مشمولانی که از این پس به خدمت اعزام می شوند تعیین می شود. . 3 ماه کاهش یافته و مدت خدمت از حداقل 14 ماه به حداکثر 21 ماه کاهش یافته است.

همانطور که سازمان نظام وظیفه عمومی فراجا در اطلاعیه ای اعلام کرده بود، در راستای اجرای طرح تحول نظام وظیفه عمومی و در راستای ایجاد عدالت در دوران خدمت، بسته به محل خدمت و نوع ماموریت محوله، با به پیشنهاد ستاد کل نیروهای مسلح و تایید فرماندهی کل قوا مدت خدمت سربازی در دوران خدمت و مشمولانی که از این پس به خدمت اعزام می شوند 3 ماه کاهش می یابد.

اکنون که در آستانه انتخابات مجلس شورای اسلامی (جمعه 20 اسفند 1402) قرار داریم، با توجه به سابقه سایر انتخابات، به احتمال زیاد این موضوع دلیلی برای تبلیغات برخی از نامزدها خواهد شد; از آنجایی که این سوالات مطرح می شود، چرا با وجود اینکه کمپین های متعددی برای کاهش مدت خدمت سربازی ترتیب داده شده بود، بی پاسخ ماندند؟ و حالا که اعلام شده مدت خدمت سربازی یک ساله می شود چرا این مدت در مهرماه تصویب نشد و تنها به 3 ماه کاهش یافت؟

منبع اکو ایران

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا