آغاز دور جدید فروش خودروهای وارداتی از فردا شنبه + جدول

به گزارش اخبار اقتصادی، بر اساس اطلاعیه جدید سامانه یکپارچه، متقاضیان سامانه عرضه یکپارچه خودروهای وارداتی که در مرحله اول ثبت نام کرده و اولویت آنها مشخص شده است، سامانه فقط برای انتخاب خودروهای اعلام شده از روز شنبه مورخ 27/08/1402 لغایت ساعت 23:59 روز دوشنبه 29/08/1402 فعال می باشد.

در این مرحله متقاضیان می توانند سه اولویت را از سبد محصولات آگهی شده در زیر انتخاب کنند. لازم به ذکر است در این مرحله ثبت نام جدیدی صورت نگرفته و انتخاب خودرو در سامانه فقط برای ثبت نام کنندگان قبلی است.

الف- خودروهای با قیمت ثابت در مبادی ورودی:

توجه: قیمت درج شده در جدول شماره 1 قیمت نهایی در مبادی ورودی به اضافه هزینه های قانونی و هزینه های پس از ارسال می باشد مانند: بیمه شخص ثالث، مالیات بر ارزش افزوده، هزینه شماره گذاری، اسقاط خودروهای فرسوده، باربری و غیره. . قیمت های فوق اضافه می شود.

ب- خودروهای با تخفیف در مبادی ورودی:

2

تبصره 1- قیمت اعلام شده در فاکتور، قیمت در مبادی ورودی است و هزینه ها و هزینه های قانونی پس از ارسال از قبیل مالیات بر ارزش افزوده، هزینه شماره گذاری، اسقاط خودروهای فرسوده، باربری و … تعیین می شود. هنگام صدور فاکتور نهایی قیمت ها و تاییدیه ها اضافه خواهد شد.

تبصره 2- قیمت نهایی خودروهای مذکور طبق آخرین قوانین و مقررات پس از ارائه کلیه اسناد و مدارک مثبته تعیین و اعلام خواهد شد.

تبصره 3- ملاک قیمت نهایی خودرو رقم اعلامی و تایید شورای رقابت خواهد بود.

تبصره 4- مبلغ پرداختی در این مرحله و پس از تماس اولیه 50% قیمت فاکتور خواهد بود، پس از واریز مبلغ مذکور، شرکت واردکننده نسبت به انعقاد قرارداد با متقاضی اقدام می نماید.

تبصره 5- عدم واریز مبلغ ظرف مدت 5 روز پس از تماس به منزله انصراف از طرح و حذف متقاضی از اولویت بندی سامانه خواهد بود.

تبصره 6- حداکثر مدت زمان تحویل خودرو برای قراردادهای منعقده 3 ماه می باشد لذا واردکنندگان باید حداکثر ظرف مدت سه ماه پس از انعقاد قرارداد نسبت به صدور دعوتنامه تکمیل پرداخت بر اساس قیمت نهایی اعلام شده از سوی شورای رقابت اقدام کنند. خودرو را همزمان به متقاضی تحویل دهید.

تبصره 7- در صورت تأخیر در تحویل، قراردادهای مذکور مشمول جریمه تأخیر در تحویل مقرر در آیین نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان خودرو و دستورالعمل های صادره در این خصوص خواهد بود. قراردادهای مذکور مشمول شرایط مشارکت، بهره و انصراف نمی باشد.

تبصره 8: تخصیص خودرو در این مرحله بر اساس رتبه ثبت نام قبلی متقاضی و اولویت انتخاب خودرو انجام می شود.

تبصره 9- آن دسته از ثبت نام کنندگان خودروهای وارداتی که اولویت اول آنها در مرحله قبل بوده است، امکان تغییر سفارش را ندارند. اما آن دسته از خودروهای وارداتی ثبت نامی که اولویت های بعدی آنها در نظر گرفته شده و هنوز دعوت نامه ای از شرکت ها دریافت نکرده اند و مایل به انتخاب یکی از خودروهای فوق هستند می توانند در این مرحله با توجه به نکات زیر سفارش را لغو کنند. با توجه به لیست بالا

*در صورت عدم تحویل و ابطال سفارش، اولویت قبلی برای دریافت خودرو به قوت خود باقی است.

*در صورت انصراف از سفارش قبلی، اولویت قبلی دریافت خودرو حذف شده و باید انتخاب جدیدی صورت گیرد.

* تا زمانی که متقاضیان تحویل قبلی خودروی خود را تحویل نگرفته باشند، هیچ گونه تحویل جدیدی از آن خودروها برای اولویت های دیگر انجام نخواهد شد.

تبصره 10- بر اساس ماده 19 آیین نامه اجرایی ماده 14 طرح مالیاتی علیه پولشویی و عواید سرمایه، اطلاعات کلیه متقاضیان مرتبط با این طرح در اختیار نهادهای ذیربط قرار می گیرد.

منبع رکنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا