• امروز : یکشنبه, ۶ اسفند , ۱۴۰۲
  • برابر با : Sunday - 25 February - 2024
1

35 هزار متر مکعب به ظرفیت تولید آب شیرین کن های بوشهر اضافه می شود

  • کد خبر : 33182
  • ۱۲ دی ۱۴۰۲ - ۱۵:۴۰
35 هزار متر مکعب به ظرفیت تولید آب شیرین کن های بوشهر اضافه می شود

اخبار اقتصادی به نقل از وزارت نیرو، ابوالحسنعلی در تشریح این خبر، اظهار کرد: برای جبران اثرات خشکسالی به ویژه کاهش تولید آب در منابع آبی شهرستان کازرون، تدابیر ویژه ای برای جبران آن پیش بینی شده است. این کسری

وی تصریح کرد: در یکی از راهکارهای راهبردی، در طرحی که از فروردین ماه سال جاری اجرا شده است، با تکمیل آن تا قبل از تابستان 35 هزار متر مکعب به ظرفیت تولید آب شیرین کن های استان اضافه می شود.

عالی ادامه داد: در دولت سیزدهم اقدامات ارزنده ای برای خودکفایی استان بوشهر در تامین آب شرب در حال انجام است که قسمت اصلی و استراتژیک آن در حوزه آب شیرین کن ها انجام می شود.

وی بیان کرد: در این راستا پروژه های متعدد شیرین سازی آب در استان بوشهر در حال ساخت است.

عالی ادامه داد: با وجود تمام تلاش های انجام شده برای تامین آب شرب پایدار استان بوشهر، نیاز مبرمی به بازنگری در نحوه مصرف آب شرب در این استان احساس می شود.

وی گفت: مصرف آب شرب بوشهری 280 لیتر در روز است که 100 لیتر بیشتر از میانگین کشوری است و این نشان از مصرف بی رویه آب شرب و بهداشتی در استان دارد.

عالی افزود: با کاهش شدید بارندگی در سال جاری، امیدواریم استان های همجوار مانند همیشه با در نظر گرفتن شرایط خشکسالی مشارکت شایسته ای با شرکت آبفا داشته باشند و اهتمام جدی به مصرف بهینه آب داشته باشند. .

منبع رکنا

لینک کوتاه : https://akhbareghtesadi.com/?p=33182

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.