• امروز : یکشنبه, ۶ خرداد , ۱۴۰۳
  • برابر با : Sunday - 26 May - 2024
3

133 هزار خودرو وارداتی سفارش داده شد

  • کد خبر : 38032
  • ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۹:۰۱
133 هزار خودرو وارداتی سفارش داده شد

به گزارش اخبار اقتصادی، عباس علی آبادی در حاشیه جلسه پاسخگویی به نظرات و مشکلات شهروندان در مرکز روابط عمومی ریاست جمهوری در جمع خبرنگاران اظهار کرد: اولین تلاش ما در حوزه خودرو تولید کم است و امسال رشد تولید بهتری خواهم داشت. . تولید خودرو در سال گذشته هشت درصد رشد داشته و امسال پیش بینی می شود به بیش از 15 درصد برسد.

وی افزود: برنامه این وزارتخانه تقویت واردات است. تاکنون 133 هزار خودرو وارداتی به ثبت رسیده که 50 هزار دستگاه در گمرکات کشور است. البته این روندها کمی کند است اما این خودروها به زودی روانه بازار خواهند شد. تاکنون 8 هزار خودروی وارداتی به مردم تحویل داده شده است.

وزیر صامت با تاکید بر اینکه واردات خودرو ادامه خواهد داشت، تصریح کرد: واردات خودروهای فرسوده در سال جاری در قانون بودجه لحاظ شده و آیین نامه واردات نیز تهیه و به دولت ارسال شده است. این کار در حال حاضر از طریق مناطق ویژه در حال انجام است و در مناطق دیگر نیز انجام خواهد شد. همچنین در حال بررسی قوانین واردات خودروهای فرسوده با کمک نمایندگان مجلس و همکاران وزارت حراست در ادارات تخصصی هستیم تا واردات این خودروها با کمترین عارضه و مشکل انجام شود.

منبع رکنا

لینک کوتاه : https://akhbareghtesadi.com/?p=38032

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.