افتتاح 15 پروژه آب و برق در چهارمحال و بختیاری به ارزش 27 میلیارد تومان

به گزارش اخبار اقتصادی، سید ابراهیم رئیسی در اولین قسمت از برنامه های مقصد نهم از دور دوم سفرهای استانی دولت مردمی، طرح کلان تامین آب شرب استان های چهارمحال و بختیاری از جمله را افتتاح کرد. آب سد غدیر باباحیدر و شبکه انتقال و توزیع آب این سد.

درصد پیشرفت فیزیکی سد غدیر باباحیدر در ابتدای دولت مردمی 60 درصد و طرح تامین آب شرب چهارمحال و بختیاری 30 درصد بوده که با توجه به اهمیت پروژه در رفع تنش منابع آبی و طرح دولت مردمی برای تکمیل پروژه های نیمه تمام در اولویت قرار گرفت و امروز همزمان با دومین سفر دولت مردمی و با حضور رئیس جمهور به طور رسمی افتتاح و به بهره برداری می رسد.

همچنین امروز با افتتاح پروژه های انتقال و توزیع آب سد غدیر باباحیدر، آبرسانی به 117 روستای استان، ارتقای سیستم آبرسانی شهری و خدمات پایدار به مشترکان و احداث تصفیه خانه فاضلاب. در شهرستان فرادنبه چهارمحال و بختیاری با احتساب تمامی بخش های تامین، انتقال، توزیع و آب تکثیر می شود، 65 درصد آب شرب سالم به صورت پایدار و ایمن مورد نیاز استان تامین می شود و از این طریق آب استان تامین می شود. استرس بعد از 16 سال برطرف می شود.

9 طرح توسعه و تقویت شبکه توزیع برق در مناطق مختلف استان چهارمحال و بختیاری نیز به صورت همزمان و به صورت ویدئو کنفرانس افتتاح شد.

اصلاح و بهینه سازی شبکه های توزیع برق فشار ضعیف و متوسط، توسعه و احداث شبکه جدید توزیع برق، احداث ایستگاه های توزیع برق شهری و روستایی جدید، توسعه، ساخت و بهینه سازی شبکه های روشنایی معابر، برق رسانی به شهرهای بدون برق، نصب و راه اندازی کنتورهای هوشمند برای مشترکین جدید و تعویض کنتورهای معیوب، ساخت فیبر نوری به طول 200 کیلومتر برای تقویت اتوماسیون شبکه، تامین و توزیع 650 دستگاه پنل خورشیدی قابل حمل در بین عشایر و تبدیل سیم به طول 400 کیلومتر -کابل پشتیبانی پروژه های حوزه برق رسانی نیز امروز با حضور رئیس جمهور در چهارمحال و بختیاری به بهره برداری رسمی رسید.

منبع رکنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا