• امروز : چهارشنبه, ۲ اسفند , ۱۴۰۲
  • برابر با : Wednesday - 21 February - 2024
0

ارتقاي توان علمي موتورهاي درون‌سوز

  • کد خبر : 32332
  • ۲۸ آذر ۱۴۰۲ - ۱۹:۲۸
ارتقاي توان علمي موتورهاي درون‌سوز

اخبار اقتصادی– همایش موتورهای درونسوز و نفت تنها همایش تخصصی است که در این بخش از صنعت برگزار می شود و هدفش ارتقای دانش این بخش و تعامل در بین متخصصان ایرانی و خارجی است.

به گزارش اخبار اقتصادی، این همایش کلیه کاربری های مختلف موتور نظیر بخش های حمل و نقل جاده ای سبک و سنگین، ریلی، دریایی، تولید برق و غیره را در بر می گیرد.

سید اشکان موسویان رئیس انجمن علمی موتور ایران و دبیر سیزدهمین همایش بین المللی موتورهای درونسوز و نفت گفت: این همایش که به صورت تخصصی به بحث موتورهای درون سوز می پردازد سیزدهمین دوره خود را سپری می کند و در کنار آن به بحث های مرتبط با موتور نظیر سوخت و روغن نیز می پردازد.

رئیس انجمن علمی موتور ایران خاطرنشان کرد: در این همایش میزگردهای تخصصی در حوزه موتور توسط کارشناسان دانشگاهی، صنعتگران و متخصصان این حوزه برگزار می شود که در این میزگردها مهمترین چالش های مطرح موتور در کشور مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.

موسویان به برگزاری نمایشگاهی در حاشیه این همایش اشاره کرده و افزود: دهمین نمایشگاه موتور تهران (Tehran Engine Expo) نمایشگاهی است که در حاشیه این همایش در محل برگزاری آن در شرکت ساپکو  برگزار می شود.

وی خاطر نشان کرد:  در این همایش قطعه سازان مختلف اعم از داخلی و خارجی در حوزه موتور و پژوهشگران و صنعتگران حضور دارند و با توجه به استقبالی که در دوره های قبل از این همایش شد امسال نیز پیش بینی می کنیم که بیش از 900 نفر از کارشناسان و صاحبنظران در این حوزه در این همایش و نمایشگاه آن حضور داشته باشند. همچنین چندین سخنران خارجی نیز از کشورهایی نظیر انگلستان و چین در خصوص دستاوردهای علمی دنیا در حوزه موتورهای درونسوز دستاوردهای علمی خود را ارائه می کنند.

وی با تاکید بر اینکه این انجمن هیچ وابستگی به هیچ یک از سازمان ها و شرکت های خودروسازی ندارد تاکید کرد: این همایش یک برنامه کاملا علمی-تخصصی است که برای تبادل نظر و افزایش توان علمی متخصصان و تولید کنندگان در داخل کشور برگزار می شود.

سیزدهمین همایش بین المللی موتورهای درونسوز و نفت از تاریخ 24 تا 26 بهمن ماه سال 1402 برگزار می شود. علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند به سایت http://www.iranengine.com/ مراجعه نمایند.
منبع آریا نیوز

لینک کوتاه : https://akhbareghtesadi.com/?p=32332

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.