• امروز : چهارشنبه, ۲ اسفند , ۱۴۰۲
  • برابر با : Wednesday - 21 February - 2024
1

پنجمین روز از سقوط بورس تهران

  • کد خبر : 34259
  • ۰۱ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۴:۱۳
پنجمین روز از سقوط بورس تهران

اکوایران: امروز بورس تهران برای پنجمین روز سقوط کرد و اعداد تابلوی بورس قرمز شدند.

اخبار اقتصادی، در عملیات روز یکشنبه اول بهمن ماه 1402 شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران با 13 هزار و 725 واحد کاهش نسبت به روز کاری قبل به سطح 2 میلیون و 153 هزار و 203 واحد رسید.

شاخص کل هم وزن بورس نیز با افت 10 هزار و 31 واحدی روی عدد 744 هزار و 302 واحد قرار گرفت.

شاخص کل فرابورس با افت 371 واحدی به رقم 25 هزار و 670 واحد رسید. همچنین شاخص هم وزن فرابورس با 2 هزار و 397 واحد کاهش به سطح 136 هزار و 499 واحد رسید.

خروج سرمایه از بورس

روز یکشنبه برای هفتمین روز متوالی، خالص تغییر ملک حقوقی به حقیقی در بازار منفی شد و 638 میلیارد تومبی پول واقعی از بورس خارج شد.

نماد فسبا امروز بیشترین برداشت واقعی را داشت که به رقم 138 میلیارد تومان رسید. پس از فسبا، نمادهای شتران، فولاد، دی و شبندر بیشترین خروجی پول واقعی را داشتند.

از سوی دیگر بیشترین میزان پول واقعی متعلق به نمادهای خبانیان، ذوب، وسبحان، پکارمان و فسبزوار بوده است.

نمادهایی که بر شاخص های سهام تاثیر می گذارند

امروز تاپیکو، شستا و شتر نمادهای قرمز بورس بودند که بیشترین تاثیر را در ریزش شاخص کل بورس داشتند. از سوی دیگر نمادهای ذوب، حکمتی و بوعلی از جمله نمادهای سبز رنگی هستند که تاثیر مثبتی بر شاخص داشتند.

در بازار فرابورس نمادهای بپس، آریا و فسبا بیشترین اثر کاهشی و نمادهای فاذر، اسپ و وسبهان بیشترین اثر افزایشی را بر شاخص کل فرابورس داشتند.

در میان نمادهای پرمعامله در بورس فعلی، نماد شتر بیشترین معامله را داشت و ذوب و شبندر در رتبه های بعدی قرار گرفتند. فسبا، خاور و کرمان بیشترین معاملات فرابورس را انجام دادند.

ارزش معاملات سهام

ارزش کل معاملات امروز بازار سهام به 13971 میلیارد تومب رسید. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار دوم 2790 میلیارد تومان بود که 20 درصد از کل ارزش معاملات بازار در این روز را به خود اختصاص داد.

ارزش معاملات خرد نیز با 8 درصد کاهش نسبت به روز گذشته به 5.523 میلیارد تومان رسید.

021101

پرمعامله ترین نمادهای بورس اوراق بهادار تهران

در معاملات جاری نماد فسابا بیشترین ارزش معاملاتی را دارد. بورس اوراق بهادار که 530 میلیارد تومب ارزش داشت.

پس از فسبا، ذوب بیشترین ارزش معاملاتی را به خود اختصاص داد و شبندر با بیشترین ارزش معاملات در رتبه سوم قرار گرفت و پس از آن دو نماد شتر و فولاد با ارزش معاملاتی بالاتر در رتبه های زیر قرار گرفتند.

در جدول حجم معاملات، سهام فسبا با یک میلیارد و 74 میلیون و 50 هزار و 786 سهم در رتبه نخست قرار دارد. ذوب با بیشترین حجم معاملات بازار در رتبه دوم و شستا در رتبه سوم قرار گرفتند. دو نماد شتر و خودرو نیز در جایگاه های بعدی با بیشترین حجم معاملات در بازار قرار گرفتند.

صف خرید و فروش معاوضه.

در معاملات روز یکشنبه 39 نماد با صف خرید و 68 نماد با صف فروش مواجه بودند. ارزش کل صف های خرید با 14 درصد افزایش نسبت به روز کاری قبل به 111 میلیارد تومان رسید و ارزش کل صف های فروش با 44 درصد کاهش به 478 میلیارد تومان رسید.

نقشه بورس بر اساس ارزش معاملات

021101

منبع اکو ایران

لینک کوتاه : https://akhbareghtesadi.com/?p=34259

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.