ممنوعیت پروازهای چارتر به کیش و قشم لغو شد

جعفر یازرلو درباره پروازهای چارتر گفت: با دستور مساعد رئیس سازمان هواپیمایی کشوری، محدودیت های اعمال شده در دو مسیر کیش و قشم تا پایان بهمن ماه امسال متوقف شد.

وی افزود: بر اساس اعلام سازمان هواپیمایی کشوری و با توجه به ورود به فصل کم تردد هوایی در مسیرهای سراسری و کاهش فشار تقاضا با هدف تقویت و توسعه گردشگری در کشور، مسیرهایی که به جزایر کیش و قشم به مسیرهای معاف از ممنوعیت چارتر اضافه شدند.

به گفته وی، پس از پایان مدت مقرر، این سازمان سیاست های جدیدی را بر اساس تحلیل بازار تهیه و برای اجرا به تمامی شرکت های هواپیمایی ابلاغ می کند.

لازم به ذکر است مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه مجوز پرواز چارتر تا اطلاع ثانوی لغو شده است، گفت: البته به جز پروازهای مناطق نفتخیز که جزئیات آن با سازمان های متقاضی

وی با اعلام اینکه به هر حال پروازهای چارتر متوقف شده است، افزود: انحراف از کرایه مصوب تخلف است و سازمان تعزیه اقدام به اضافه رزرو می کند. نه تنها در تعداد بلیت ها و پروازها کاهشی نداریم، بلکه با رشد 5 درصدی مواجه هستیم.

وزیر راه و شهرسازی گفت: یکی از مسائل و مشکلاتی که در حوزه فروش بلیت هواپیما به وجود آمده، صدور مجوزهای چارتر غیرموجه است که به همین دلیل دستور برچیده شدن سازمان هواپیمایی را دادم تا حدی که گمانه زنی با هواپیما. . بازار بلیت فروشی تا بازار آرام شود.

بذرپاش افزود: برای ما مهم است که سازمان هواپیمایی به فروش بلیت دسترسی بیشتری داشته باشد. در خصوص بلیت فروشی، کرایه مصوبی داریم که نباید از آن عدول کنید و بیش از کرایه مصوب تخلف است و نهادهای نظارتی و تعزیراتی در این زمینه ورود خواهند کرد.

تسنیم

منبع رکنا

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا