علت عدم پرداخت یارانه آبان ماه برخی افراد مشخص شد

طبق ابلاغیه شماره 26 اعطا کردن یارانه مرحله 153 (آبان 1402) به حساب صاحبان خانه در سراسر کشور واریز شد.

در عین حال برخی از شهروندان اعلام کردند که یارانه آنها پرداخت نشده است.

در تماس با روابط عمومی سازمان هدفمندسازی یارانه ها و به گفته مسئول اطلاع رسانی این سازمان، یارانه افراد به حساب سرپرستان خانوار واریز شده است، اما به دلیل مشکلات فنی و نرم افزاری برخی بانک ها، یارانه به مشتریان آن بانک ها به تدریج تا پایان هفته واریز می شود و از این نظر مشکلی وجود ندارد.

وی تاکید کرد که هیچ یارانه ای حذف نشده است.

از صفر تا صد یارانه

هم اکنون حدود 24 میلیون خانوار با مجموع تقریبی 78 میلیون نفر در دهک های 4 تا 9 ماهانه 300 هزار تومان و 400 هزار تومان برای دهک های 3 کم درآمد یارانه معیشتی دریافت می کنند.

یارانه کمک معیشتی فاز 153 مربوط به آبان ماه 1402 به حساب تمامی سرپرستان خانوار مشمول یارانه در سراسر کشور واریز و از امروز قابل برداشت است.

یارانه کمک معیشتی مرحله 153 به حساب سرپرستان خانوار واریز و بر اساس حذف اعلام شده از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی قابل برداشت است.

در نتیجه اگر سرپرستان خانوار بین دهک اول تا سوم باشند، به ازای هر نفر 400 هزار تومان و اگر بین دهک چهارم و نهم باشند به ازای هر نفر 300 هزار تومان به حساب آنها واریز می شود. شخص

کاتالوگ الکترونیکی

در صورتی که سرپرستان خانوار از صورتحساب الکترونیکی استفاده نکرده باشند، کل مبلغ یارانه قابل برداشت است و در صورت استفاده از آن، همان مبلغ یارانه خانوار کسر و مابقی به حساب صندوق واریز می شود. سرپرست خانوار . .

کسر تسهیلات اربعین و وام کرونا

در صورتی که سرپرستان خانوار قبلا برای دریافت وام 10 میلیون ریالی از محل تاج دوم اقدام کرده باشند، مابقی پرداختی این وام از مبلغ واریز شده به حساب آنها کسر می شود.

همچنین برای سرپرستان خانواری که تسهیلات اعزام به عتبات عالیات (اربعین) دریافت کرده اند، هزینه این تسهیلات به نسبت بعد خانوار از حساب آنها کسر می شود.

فارس

منبع رکنا

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا