رمز و راز نصف شدن بیت کوین؛ بررسی اجمالی روندهای تاریخی هاوینگ

اکوایران: با نزدیک شدن به چهارمین رویداد نصف شدن بیت کوین، این گزارش به بررسی رویدادهای قبلی و چگونگی تغییر قیمت این ارز دیجیتال در حین هاوینگ می پردازد.

 

به گفته اکوایران، «داشتن» یک رویداد بزرگ است که تقریباً هر چهار سال یکبار اتفاق می‌افتد، جایی که پاداش استخراج‌کنندگانی که تراکنش‌ها را تأیید می‌کنند و آن‌ها را به بلاک چین اضافه می‌کنند به نصف کاهش می‌یابد.

به گزارش سایت Investing، هدف از این مکانیزم که در طراحی بیت کوین کدگذاری شده است، کاهش سرعت ایجاد بیت کوین های جدید و کمیاب تر کردن این ارز دیجیتال است. همانطور که کاهش تولید طلای جدید است. نصف شدن بیت کوین با کاهش عرضه این ارز دیجیتال در بازار همراه است و پس از آن به طور کلی ارزش بیت کوین افزایش می یابد. هالوینگ بعدی، که چهارمین رویداد هالوینگ است، در آوریل یا می 2024 برگزار خواهد شد.

اولین رویداد هاوینگ در 28 نوامبر 2012 اتفاق افتاد و پس از این رویداد، قیمت بیت کوین از حدود 12 دلار به حدود 1150 دلار در پایان سال 2013 افزایش یافت.

دومین رویداد نصف شدن بیت کوین در 9 جولای 2016 انجام شد که پس از این رویداد قیمت این ارز رمزنگاری شده با افزایش قابل توجهی مواجه شد و قیمت آن که تا حدود 650 دلار کاهش یافته بود، در پایان جولای 2017 به 2500 دلار رسید.

در نیمه سوم که در 11 می 2020 انجام شد، قیمت بیت کوین حدود 8500 دلار بود. پنج ماه قبل از هاوینگ سوم، ارزش بیت کوین به 7200 دلار رسیده بود که نشان دهنده افزایش 18 درصدی تا نصف شدن بیت کوین است. دو ماه پس از نصف شدن 2020، قیمت بیت کوین به 56000 دلار رسید که نشان دهنده افزایش قابل توجه 559 درصدی قیمت این ارز دیجیتال است. پس از آن، قیمت بیت کوین به رکورد 68900 دلار رسید که نشان دهنده افزایش 711 درصدی پس از رویداد نصف شد.

گرچه روندهای تاریخی آموزنده هستند، اما نتایج آتی را تضمین نمی کنند، و عوامل متعددی از جمله شرایط اقتصادی، پیشرفت های تکنولوژیکی و افزایش پذیرش ارزهای دیجیتال ممکن است بر ارزش بیت کوین پس از هر رویداد نصف شدن تأثیر بگذارد.

بر اساس روندهای تاریخی، الگویی از عملکرد مثبت بیت کوین پس از رویداد نصف شدن وجود دارد. با این حال، هر رویداد نیمه‌سازی مسیر منحصر به فرد خود را تحت تأثیر عوامل مختلف طی می‌کند و روندهای تاریخی را نمی‌توان معیار دقیقی برای فرآیند نیمه‌سازی بعدی قرار داد.

آخرین قیمت بیت کوین و اتریوم

بر اساس داده های سایت Investing، قیمت بیت کوین در روز شنبه (27 نوامبر) از 36220 دلار تا 36845 دلار متغیر بود. این ارز دیجیتال تا ساعت ۲۳ به وقت ایران با قیمتی بالغ بر ۳۶۶۰۰ دلار معامله می شد. تغییر قیمت بیت کوین در 24 ساعت گذشته مثبت بوده و قیمت آن بیش از 200 دلار افزایش یافته است. حجم معاملات بیت کوین در 24 ساعت گذشته 13 میلیارد و 21 میلیون دلار بوده و ارزش این ارز دیجیتال نسبت به هفته گذشته تقریباً 1 درصد کاهش یافته است.

علاوه بر این، قیمت اتریوم در همان روز از 1920 دلار به 1971 دلار در نوسان بود. این ارز دیجیتال تا حدود ساعت 23:00 شب به وقت ایران با قیمت بیش از 1960 دلار معامله می شد. تغییرات قیمت اتریوم در 24 ساعت گذشته مثبت بوده و قیمت آن حدود 17 دلار افزایش یافته است. حجم معاملات اتریوم در 24 ساعت گذشته 8 میلیارد و 81 میلیون دلار بوده و ارزش این ارز دیجیتال نسبت به هفته گذشته بیش از 5 درصد کاهش داشته است.

منبع اکو ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا