تکمیل فرودگاه نیمه کاره افتتاح شده دولت قبل/ فرودگاهی که پس از افتتاح دولت قبل، امکان پذیرش پروازی را نداشت

به گزارش اخبار اقتصادی – مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران با اشاره به افتتاح ویدیو کنفرانسی فرودگاه سقز در دولت قبل، توضیح داد: چون فرودگاه ناقص بود و امکان پرواز ایمن را نداشت به صورت مجازی و ناقص افتتاح شد و تا امروز با توجه به عدم تکمیل شدن آن هیچ پروازی قادر به نشست و برخاست در آن نبود و امروز با افتتاح حضوری، پرواز رفت وبرگشت از آن انجام شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه وشهرسازی، رضا نخجوانی در پی انتشار برخی محتواهای کذب در فضای مجازی، تصریح کرد: فرودگاه افتتاح شده مجازی دولت قبل با توجه به نواقص جدی در حوزه ایمنی هوانوردی که داشت قابلیت بهره برداری و انجام پرواز را نداشت.

معاون وزیر راه و شهرسازی تأکید کرد: فرودگاه بدون برج مراقب به صورت مجازی و بدون هر گونه پرواز افتتاح شده بود که در دو سال اخیر علاوه بر ساخت و تکمیل برج مراقبت و تجهیز آن، ساخت دیوار حفاظتی ساختمان ترمینال و ساختمان پلیس و دیگر پروژه های زیرساختی و تجهیز تاسیسات در دستور کار قرار گرفت و امروز تکمیل و به بهره برداری عملیاتی رسیدو دو پرواز رفت و برگشت در نخست روز افتتاح را تجربه کرد.

وی افزود: در این فرودگاه موانع پروازی شامل دکل های برق وجود داشت که در دو سال اخیر دولت سیزدهم دکل‌های انتقال برق در راستای ایمنی انجام پروازها در محدوده پروازی فرودگاه سقز برچیده شد.

یادآوری می شود با ساخت صرف باند بدون تجهیزات لازم امکان نشست و برخاست فراهم نخواهد بود و در دو سال گذشته با تکمیل زیرساخت و تجهیزات این فرودگاه امروزعملیاتی و در چرخه ارائه خدمات وارد شده است.

منبع آریا نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا