ترس از رویداد squawking; شرکت های ماینینگ برای فروش بیت کوین صف کشیدند

اکوایران: آمارها نشان می دهد که بزرگترین شرکت های فعال در زمینه استخراج بیت کوین نسبت به ماه های گذشته بیشتر از این ارز دیجیتال می فروشند. اتفاقی که تا حدودی به رویداد نصف شدن مربوط می شود.

به گزارش EcoIran، 13 شرکت برتر استخراج بیت کوین، این ارز دیجیتال را به اندازه تمام بیت کوین هایی که در ماه اکتبر استخراج کردند، فروختند. بیت کوین یکی از بهترین نتایج خود را از زمانی که بازار ارزهای دیجیتال در سال گذشته ضربه بزرگی به خود دید، ثبت کرده است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، نسبت فروش و تولید این شرکت‌ها که شامل شرکت‌های Marathon Digital و Cor Scientific است، تقریباً 105 درصد بوده است. این بدان معنی است که آنها بیت کوین هایی را که در دارایی های خود داشتند علاوه بر آنچه تولید شده بود، فروختند. این نسبت بسیار بالاتر از سه ماهه منتهی به اکتبر بود. یعنی زمانی که اعلام شد سرعت فروش تا تولید در ماه های تیر، مرداد و شهریور به ترتیب 64، 77 و 77 درصد بوده است.

نسبت تولید و فروش در خرداد ماه سال گذشته در بحبوحه ضربه شدیدی که به بازار ارزهای دیجیتال به دلیل ورشکستگی شرکت “اف تی ایکس” و افزایش قابل توجه قیمت برق وارد شده بود، به حداکثر 390 درصد رسیده بود.

این فروش ها در زمانی انجام شد که بزرگترین ارز دیجیتال جهان در اکتبر به بالاترین حد خود در 18 ماه گذشته رسید.

استخراج بیت کوین فرآیندی پر انرژی است که در آن از رایانه های تخصصی برای اعتبارسنجی تراکنش ها در بلاک چین بیت کوین و کسب جوایز نمادین استفاده می شود. به طور سنتی، ماینرها تمایل دارند بیت کوین های بیشتری بفروشند تا جریان نقدی خود را مثبت کنند یا قیمت های بالاتر را در یک روند صعودی بدست آورند.

ماه گذشته بیت کوین با 28 درصد افزایش به حدود 35000 دلار رسید و بازده سالانه آن را به بیش از 100 درصد رساند. این رقم هنوز بسیار پایین تر از رکورد قیمت 69000 دلاری این ارز دیجیتال است که در پایان سال 2021 به دست آمد.

علاوه بر این، با توجه به نزدیکی رویداد نصف شدن ارزش بیت کوین که به آن «نصف» می گویند، ماینرها ترجیح می دهند این ارز دیجیتال را برای تقویت سرمایه خود بفروشند. نصف شدن بیت کوین یک رویداد بزرگ است که تقریباً هر چهار سال یک بار در شبکه بیت کوین رخ می دهد و به معنای کاهش پاداش استخراج برای ماینرها است. این به کنترل نرخ استخراج بیت کوین های جدید و حفظ کمبود این ارز دیجیتال کمک می کند. نصف شدن بیت کوین با کاهش عرضه این ارز دیجیتال در بازار همراه است و پس از آن به طور کلی ارزش بیت کوین افزایش می یابد. رویداد هاوینگ در آوریل یا می 2024 برگزار می شود.

آخرین قیمت بیت کوین و اتریوم

بر اساس داده های وب سایت Investing، قیمت بیت کوین در روز چهارشنبه (17 نوامبر) از 35148 دلار تا 35629 دلار متغیر بود. این ارز دیجیتال تا ساعت ۲۳ به وقت ایران با قیمتی بالغ بر ۳۵۶۰۰ دلار معامله می شد. تغییر قیمت بیت کوین در 24 ساعت گذشته مثبت بوده و قیمت این ارز دیجیتال بیش از 250 دلار افزایش یافته است. حجم تراکنش بیت کوین در 24 ساعت گذشته 16 میلیارد و 39 میلیون دلار بوده است و ارزش این ارز دیجیتال نسبت به هفته گذشته تقریباً 3 درصد رشد داشته است.

علاوه بر این، قیمت اتریوم در همان روز از 1873 دلار به 1903 دلار در نوسان بود. این ارز دیجیتال تا حدود ساعت 23:00 شب به وقت ایران با قیمت بیش از 1900 دلار معامله می شد. تغییرات قیمت اتریوم در 24 ساعت گذشته مثبت بوده و قیمت آن حدود 6 دلار افزایش یافته است. حجم تراکنش های اتریوم در 24 ساعت گذشته 6 میلیارد و 63 میلیون دلار بوده است و ارزش این ارز دیجیتال نسبت به هفته گذشته 26.4 درصد رشد داشته است.

منبع اکو ایران

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا