بازار ارز منتظر جمعه است

به گزارش اخبار اقتصادی، طی دو روز گذشته قیمت دلار هرات با نوسانات محدود به فعالیت خود پایان داد. بازار ارز هرات حدود 50 هزار و 300 تومان بازگشایی می شود و با نوسان رفت و برگشتی بین 51 هزار و 100 تومان تا 51 هزار و 400 تومان ثبت می شود. طبیعتا قیمت دلار فردا در این دو روز تا خط مقاومتی 51 هزار و 600 تومان بالا رفت و نتوانست این خط را بشکند.

قیمت درهم امارات روز چهارشنبه با قیمت 14 هزار و 100 تومان آغاز و با قیمت 14 هزار و 120 تومان بسته شد. با این قیمت درهم، دلار 51 هزار و 800 تومان برآورد می شود. قیمت تتر در روز چهارشنبه کانال 52 هزار تومانی را از دست داد و در حاشیه این کانال نوسان کرد.

به گفته معامله گران، این برگشت در یک دوره مشخص نشان می دهد که بازار در حال اصلاح است تا روند جدید خود را پیدا کند. در صورتی که قیمت دلار از خط مقاومتی 51 هزار و 600 تومانی عبور کند و بالای این سطح تثبیت شود، می توان شاهد ورود قیمت دلار به 52 هزار تومان بود.

معامله گران فنی معتقدند تا زمانی که قیمت دلار از مرز مهم 52 هزار و 500 تومان عبور نکند، افزایش شدید بازار رخ نخواهد داد. اگر قیمت دلار همچنان زیر 51 هزار و 600 تومان باشد، حمایت بازار 51 هزار و 300 تومان است و در صورت از بین رفتن این حد، ممکن است قیمت دلار با کاهشی جدید وارد کانال 50 هزار تومانی شود. گروهی از معامله گران مدعی هستند در صورت ادامه روند کاهشی قیمت طلا، نوسانگرها وارد بازار داخلی خواهند شد.

با توجه به تاثیر اخبار جنگ بر بازار ارز و ارز، معامله گران می گویند بازار منتظر جمعه است. به گفته آنها، اگر حزب الله لبنان رسما وارد جنگ شود، هیجان به بازار باز می گردد و نوسانات را می توان در بازار شاهد بود.

منبع اکو ایران

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا