اجراي طرح ايمن‌سازي مدارس حاشيه راه‌هاي مازندران

به گزارش اخبار اقتصادی – معاون حمل و نقل اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مازندران از اجرای 100 برنامه ایمن‌سازی آموزشی در مدارس حاشیه راه‌های استان تا پایان سال تحصیلی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از مازندران ،مصطفی قدمی از اجرای 100برنامه ایمن سازی آموزشی در مدارس حاشیه راه‌های استان خبر داد و اظهار کرد: این طرح با هدف ارتقای دانش ترافیکی دانش آموزان مدارس حاشیه راه‌ها و به منظور جلوگیری از وقوع حوادث احتمالی، با ارائه آموزش‌های ترافیکی به دانش آموزان و ایمن‌سازی فیزیکی محوطه و اطراف مدارس اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه مدرسه منشأ بسیاری از عادات و رفتارها در دوره کودکی است که در بزرگسالی تکامل و بروز پیدا می‌کند، افزود: اجرای برنامه‌های ایمن سازی مدارس در حاشیه راه‌ها فرصت مناسبی برای بسترسازی زیرساخت‌های اصولی در جامعه است که در آینده تأثیرات خود را در زمینه ایمنی کلی حمل و نقل جاده‌ای نشان خواهد داد.

معاون حمل و نقل بیان کرد: به همین منظور هرساله تعدادی از مدارس حاشیه راه‌های استان انتخاب و برحسب اولویت‌بندی، عملیات آموزش و توزیع اقلام کمک آموزشی شامل بازی و سرگرمی با محتوای ترافیکی به مدارس اهدا می‌شود و همچنین ایمن‌سازی فیزیکی در محدوده مدارس با اجرای هاشور و نقوش و نصب علائم اجرا می‌شود.

منبع آریا نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا