7600 واحد نهضت ملی مسکن تا شهریور 1404 توسط تعاونی ها تحویل می شود.

جلسه شورای نمایندگان اتاق تعاون ایران امروز با حضور رئیس و معاونان اتاق تعاون برگزار شد و همزمان روسای اتاق های استان نیز از طریق ویدئو کنفرانس در این جلسه شرکت کردند. موضوع این نشست نظارت بر پروژه های نهضت ملی مسکن و سهم اتاق تعاون در اجرای این طرح ها بود.

بهمن عبداللهی رئیس اتاق تعاون ایران در این نشست اعلام کرد: بر اساس تفاهم نامه ای که حدود یک سال و نیم پیش با وزارت راه و شهرسازی منعقد شد، 200 هزار واحد مسکونی در قالب طرح ملی نهضت مسکن توسط اتاق تعاون زیر مجموعه تعاونی ها و اتحادیه های مسکن ساخته و تحویل متقاضیان می شود.

وی گفت: در این زمینه 250 هزار نفر در سامانه های وزارت راه و شهرسازی و اتاق تعاون ثبت نام کرده اند که بیشتر آنها فرم سبز C را دریافت کرده اند و پس از آن ساماندهی متقاضیان دریافت کرده اند. زمین و اجرا شود. پروژه ها انجام شد.

وی بیان کرد: در حال حاضر در 4، 5 استان پروژه های مسکن مهر آغاز شده و بحث تحویل زمین انجام شده و حتی در برخی استان ها پروژه هایی مانند استان البرز آغاز شده است. 800 واحد راه اندازی شده است که ممکن است به 2000 واحد در استان سمنان افزایش یابد. 300 واحد و به 200 هزار واحد افزایش می یابد، در استان یزد 2000 واحد و در استان سیستان و بلوچستان 4000 واحد آغاز می شود و برخی واحدهای مسکونی در این استان تا پایان سال جاری تکمیل و تکمیل می شود. به متقاضیان تحویل داده شود.

وی بیان کرد: همچنین در استان خراسان جنوبی در بیرجند زمین برای ساخت 570 واحد مسکونی و در مجموع 7 هزار و 670 واحد مسکونی از پایان امسال تا شهریور ماه سال آینده تکمیل شده و تحویل داده می شود. متقاضیان

رئیس اتاق تعاون ایران گفت: متقاضیان این واحدهای مسکونی افراد عادی هستند که فرم C آنها بر اساس ضوابط وزارت راه و شهرسازی سبز بوده و مشمول نهضت ملی مسکن هستند.

وی همچنین با بیان اینکه اجرای این پروژه‌های مسکن توسط شرکت تعاونی بسیار ارزان‌تر خواهد بود، گفت: اتاق تعاون در قیمت‌گذاری پیمانکاران مشارکت نمی‌کند و قیمت پروژه‌ها توسط وزارت راه و شهرسازی تعیین می‌شود. مزیت این است که قیمت پایه توسط وزارت راه تعیین می شود و در شورای مسکن استان نیز این قیمت به پیمانکاران اعلام می شود.

عبداللهی همچنین گفت: مدت زمان اجرای پروژه های مسکن نهضت ملی بین 18 تا 24 ماه است اما اکثر پیمانکاران تلاش کرده اند پروژه ها را در کوتاه ترین زمان ممکن یعنی 18 ماه تحویل دهند.

در این جلسه که به صورت زنده از طریق ویدئو کنفرانس با اتاق های تعاون استان ها ابلاغ شد، برخی از پیمانکاران و مالکان اتاق های تعاون مشکلات اجرای پروژه های خود را بیان کردند و در اسرع وقت به نتیجه می رسد.

همچنین در این جلسه عنوان شد که در برخی از استان ها پروژه های ساخت مسکن تا مرحله ستون و پشت بام پیش رفته و دیوارهای واحدهای مسکونی آغاز شده است و تحویل چند واحد مسکونی نیز اعلام شد. به متقاضیان قبل از پایان سال.

همچنین در پروژه استان البرز به دلیل مغایرت نقشه تفکیک اراضی با سند مشکلاتی به وجود آمد که مقرر شد با حضور کارشناسان مربوطه از اتاق تعاون و اجرای مسکن ایران در این استان به سرعت رفع شود.

فارس

منبع رکنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا