• امروز : یکشنبه, ۶ اسفند , ۱۴۰۲
  • برابر با : Sunday - 25 February - 2024
0

4 پروژه راهداري در استان يزد به بهره‌برداري مي‌رسد

  • کد خبر : 33208
  • ۱۲ دی ۱۴۰۲ - ۲۰:۲۶
4 پروژه راهداري در استان يزد به بهره‌برداري مي‌رسد

اخبار اقتصادی – معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان یزد گفت: چهار پروژه بهسازی راه به همت اداره حفظ و نگهداری راه‌های استان با اعتباری بالغ‌بر 660 میلیارد ریال تکمیل و به زودی به بهره برداری می‌رسد.

به گزارش اخبار اقتصادی به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان یزد، سید حسین محمدی با بیان اینکه 4 پروژه راهداری در استان یزد به بهره‌برداری می‌رسد، اظهار کرد: اداره حفظ و نگهداری راه‌ها طی 9 ماه گذشته اقدامات متعددی را در حوزه بهسازی، مرمت، لکه‌گیری، روکش آسفالت و … را انجام داده است که تعداد چهار پروژه آن تکمیل و در روزهای آتی به بهره‌برداری می‌رسد.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان یزد، افزود: این چهار پروژه در مجموع به طول 45 کیلومتر و با اعتباری بالغ‌بر 660 میلیارد ریال در زمان اجرا برای قریب به 140 نفر، فرصت شغلی ایجاد کرده بود.

محمدی ابراز کرد: اولین پروژه مربوط به بهسازی و روکش آسفالت محور نائین – اردکان به طول 10 کیلومتر واقع در شهرستان اردکان با اعتبار هزینه شده 300 میلیارد ریال و اشتغال مستقیم 35 نفر، است.

وی از پروژه بهسازی و روکش آسفالت محور اردکان – یزد واقع در شهرستان‌های اردکان، میبد، اشکذر و زارچ به طول 9 کیلومتر، با اعتبار هزینه شده 150 میلیارد ریال و اشتغال‌زایی مستقیم برای 31 نفر به عنوان دومین پروژه اداره حفظ و نگهداری راه‌ها یاد کرد و افزود: بهسازی، لکه‌گیری و روکش آسفالت محور نوگنبد – شمش و بالعکس واقع در محدوده کنارگذر یزد، با اعتبار هزینه شده 90 میلیارد ریال به طول 5 کیلومتر، یکی دیگر از پروژه‌های آماده بهره‌برداری است که برای 38 نفر نیز به صورت مستقیم شغل ایجاد کرده است.

محمدی با اشاره به لکه‌گیری و روکش آسفالت محور یزد – مهریز – انار و بالعکس به عنوان آخرین پروژه تکمیل‌شده، گفت: این پروژه در مختصات جغرافیایی شهرستان مهریز به طول 21 کیلومتر و با اعتبار هزینه شده 120 میلیارد ریالی نیز برای 35 نفر فرصت شغلی فراهم کرد.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان یزد در خاتمه یادآور شد: هم‌اکنون بالغ‌بر 20 پروژه در قالب بهسازی و روکش آسفالت در راه‌های مواصلاتی سطح استان در حال انجام است.

منبع آریا نیوز

لینک کوتاه : https://akhbareghtesadi.com/?p=33208

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.