پیش بینی قیمت سکه بعد از سخنرانی حسن نصرالله

به گزارش اخبار اقتصادی، بازار ارز و ارز تهران در روزهای پایانی هفته گذشته متوقف بود. در آن زمان حزب الله لبنان دو ویدئوی کوتاه منتشر کرد که یکی از آنها اعلام کرد که سید حسن نصرالله روز جمعه 12 نوامبر سخنرانی خواهد کرد.

همین امر باعث شد تا حدس و گمان در این زمینه در بسیاری از کشورهای عربی و غربی و البته بازار فردوسی تهران تشدید شود. همانطور که در خبرها آمده است، توییتر حزب الله خطاب به اسرائیل نوشته که شما وقت زیادی ندارید. همچنین المیادین اعلام کرد که خاورمیانه منتظر جمعه است و نتایج این سخنرانی را دنبال خواهد کرد.

برخی از تجار بازار فردوسی تهران تصور می کردند که ورود رسمی حزب الله به جنگ اسرائیل با غزه یکی از محورهای اصلی سخنرانی سید حسن نصرالله خواهد بود.

با این حال، فعالان سیاسی روز جمعه برداشت های متفاوتی از سخنرانی او داشتند. برخی گفتند با وجود همه حساسیت ها بر سر سخنرانی دبیرکل حزب الله لبنان، این گفتگوها متعادل بوده و نشان دهنده تمایل وی برای کاهش تنش است.

تحلیلگران سیاسی بر این باورند که سخنان وی از این جهت حائز اهمیت است که اولاً باید آن را عملیاتی روانی علیه سربازان اسرائیلی و ساکنان سرزمین های اشغالی دانست که آنها را از گسترش درگیری ها بترساند و ثانیاً نوع و دامنه آن حفظ شود. درگیری های جدید یک راز است که یکی از اصول نظامی گری نیز هست.

آنها می گویند شما باید دشمن را بترسانید و او را در تاریکی نگه دارید. این نکته ای است که خبرنگار بی بی سی در بیروت نیز به آن اشاره کرد و در اولین گزارش خود پس از سخنرانی نصرالله به صراحت گفت که همه را در هوا نگه داشته است.

پس از این سخنرانی بررسی ها حاکی از کاهش قیمت جهانی طلا، قیمت دلار و قیمت نفت تا حدودی است.

قیمت سکه امامی در کف قیمت روز جمعه حدود 29 میلیون و 900 هزار تومان فروخته شد. پیشکسوتان بازار گفت: سکه در حال حاضر در مرز مهم 30 میلیون تومان قرار دارد و از سوی دیگر مرز 29 میلیون و 500 هزار تومان نیز برای مجموعه داران از اهمیت بالایی برخوردار است.

به گفته آنها در صورت ادامه روند کاهشی نرخ دلار امروز، جو فروش در بازار ارز شدیدتر خواهد شد. اما اگر اخبار جدیدی از جنگ غزه به بازار برسد، ممکن است بر قیمت ارز تاثیر بگذارد.

منبع اکو ایران

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا