• امروز : یکشنبه, ۳۱ تیر , ۱۴۰۳
  • برابر با : Sunday - 21 July - 2024
5

واگذاری زمین شهری و روستایی به مردم تا پایان سال آینده به 2 میلیون قطعه می‌رسد

  • کد خبر : 29389
  • ۱۲ آبان ۱۴۰۲ - ۰:۳۷
واگذاری زمین شهری و روستایی به مردم تا پایان سال آینده به 2 میلیون قطعه می‌رسد

به گزارش اخبار اقتصادی – وزیر راه و شهرسازی با اعلام تحویل 6 هزار قطعه زمین به مردم در استان کردستان گفت: تا پایان سال آینده مجموعا 2 میلیون قطعه زمین برای ساخت مسکن روستایی و شهری در سرتاسر کشور به مردم تحویل داده می‌شود که اتفاقی بی سابقه است.

به گزارش به گزارش اخبار اقتصادی، مهراد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی در مراسم افتتاح 2 هزار و 900 واحد نهضت ملی مسکن در استان کردستان و تامین 6 هزار قطعه زمین روستایی با اشاره به اتفاقات خوبی که در سومین سفر استانی رئیس جمهور به استان کردستان از جمله بهره‌برداری از راه‌آهن همدان-سنندج رخ داد، گفت: توسعه زیرساخت‌های استان کردستان به ویژه حمل‌ونقل ریلی، پیامدهای مثبت اقتصادی برای این منطقه به همراه خواهد داشت.

وزیر راه و شهرسازی در ادامه به حوزه مسکن استان اشاره کرد و افزود: شاهد نتایج متفاوت و رونق در بخش مسکن کل کشور هستیم، استان کردستان نیز به دلیل اقلیم جغرافیایی و توپوگرافی یکی از سخت‌ترین استان‌ها برای تامین زمین بود که طبق گزارشات بخش قابل توجهی از این مشکلات برطرف شده است.

بذرپاش یادآور شد: تعداد زیادی از واحدهای نهضت ملی مسکن در این استان به بهره‌برداری می‌رسد و تامین اراضی نیز در شهرهای مختلف این استان محقق شده است.

وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: حوزه تامین زمین‌های روستایی طی توافق با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با تحولات جدی همراه شده است.

وی افزود: بنیاد مسکن علاوه بر اقداماتی که در حوزه مقاوم سازی و ساخت مسکن روستایی انجام داده، در حوزه تامین زمین در روستاها نیز به کمک نهضت ملی مسکن آمده است.

بذرپاش اظهار کرد: امروز 2 هزار و 900 واحد روستایی تحویل متقاضیان شد و امیدواریم در سفرهای بعدی این رقم افرایش یابد.

وی تاکید کرد: تحویل 6 هزار قطعه زمین در کل استان کردستان که تعدادی از آن‌ها در مجاورت روستای قار است، اتفاق خوشایندی است.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به هدفگذاری برای تحویل 500 هزار قطعه زمین روستایی در سال جاری گفت: این اقدام برای اولین بار در کشور رقم خورده و اتفاق بی‌سابقه‌ای است.

وی افزود: سال آینده نیز با تحویل 500 هزار قطعه دیگر این رقم به یک میلیون می‌رسد.

بذرپاش یادآور شد: تحویل زمین شهری نیز طی سال جاری از 370 هزار قطعه عبور کرده و تا پایان سال به 500 هزار قطعه خواهد رسید و به این ترتیب مجموعا تا سال آینده 2 میلیون قطعه زمین در شهرها و روستاها در قالب‌های گروهی و فردی تقدیم متقاضیان خواهد شد.

وزیر راه و شهرسازی گفت: وام مسکن روستایی با حمایت رئیس جمهور و هیئت دولت از 200 میلیون به 350 میلیون تومان و از 200 هزار فقره به 350 هزار فقره افزایش یافت که به رشد تولید مسکن در روستاهای کشور منجر می‌شود.

منبع آریا نیوز

لینک کوتاه : https://akhbareghtesadi.com/?p=29389

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.