نرخ سود بین بانکی کاهش یافت + جدول

به گزارش اخبار اقتصادی، نرخ سود بین بانکی این نرخ در هفته پایانی مهرماه 23.71 درصد بود، این نرخ در هفته منتهی به 19 اکتبر 23.76 درصد و هفته قبل از آن 23.75 درصد بود.

بیشترین نرخ سود امسال مربوط به 17 مهرماه بوده که به 23.80 درصد رسیده است. نرخ سود بین بانکی در پایان هفته منتهی به 5 اکتبر به 23.80 درصد افزایش یافت و رکورد 10 ساله را شکست.

در هفته پایانی تیرماه، نرخ سود بین بانکی پس از 6 هفته ماندن در کانال 23.4 درصدی وارد کانال 23.5 درصدی جدید شد و از پایان شهریورماه وارد محدوده 23.6 درصدی شد، اما از هفته قبل وارد کانال 23.4 درصدی شد. کانال با رکورد جدید: به 23.8 درصد رسید اما در سه هفته گذشته به کانال 23.7 درصد بازگشت.

نرخ سود بین بانکی چقدر است؟

بانک ها ممکن است در دوره های مالی کوتاه مدت روزانه یا هفتگی با کسری یا مازاد نقدینگی مواجه شوند. اگر بانکی کسری نقدینگی داشته باشد، باید آن را از طریق وام جبران کند. برای اینکه بانک ها برای حل این مشکل نیازی به بانک مرکزی نداشته باشند، بازاری به نام بازار بین بانکی تشکیل داده اند که در آن به یکدیگر وام می دهند. . اکثر وام های بین بانکی سررسید کوتاه مدت یک هفته یا کمتر دارند. وام بانکی به یکدیگر بر اساس نرخ بهره است که به آن نرخ سود بین بانکی می گویند.

منبع رکنا

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا