شکست مرز روانی دلار/ قیمت دلار مرز 50 هزار تومان را از دست داد

اکوایران: بازار ارز هرات امروز دوشنبه 8 آبان شاهد کاهش نرخ دلار بود. همانطور که معامله گران می گویند، فشار فروش در بازار امروز بیشتر از روز گذشته بود.

به گزارش اخبار اقتصادی، اسکناس آمریکایی در ابتدای معاملات نقدی در کانال هرات 50 هزار تومان کاهش یافت و به 49 هزار و 850 تومان رسید. این اتفاق در حالی رخ داد که دیروز قیمت دلار هرات روی 50 هزار و 100 تومان بسته شد.

به گفته تحلیلگران فنی، قیمت دلار هرات مرز روانی خود را از دست داده است و اگر امروز قیمت دلار از حمایت 49 هزار و 800 تومانی عقب نشینی کند، ممکن است نرخ ارز تا سقف 49 هزار تومان کاهش یابد. در این صورت قیمت دلار هرات به محدوده قبلی خود یعنی 48 تا 50 هزار تومان که قبل از جنگ غزه و اسرائیل بود باز می گردد. اما اگر قیمت دلار این محدوده حمایتی 49 هزار و 800 تومانی را حفظ کند، ممکن است تا حدی افزایش پیدا کند تا تقاضای دی ماه وارد بازار شود و بازار را دچار نوسان کند.

از سوی دیگر گروهی دیگر معتقدند قیمت دلار می تواند بین 50 هزار تومان تا 50 هزار تومان تا 600 تومان که دو سطح حمایت و مقاومت هستند در نوسان باشد. البته اگر امروز قیمت دلار مقاومت 50 هزار و 600 تومانی را بشکند، سطح مقاومتی بعدی 50 هزار و 800 تومان است. اگر قیمت دلار نتواند به سطح حمایت روانی 50 هزار تومان بازگردد، حمایت مهم آن روی 49 هزار و 800 تومان است.

در تهران قیمت دلار در ابتدای معاملات نقدی امروز دوشنبه 8 آبان ماه به حداقل کانال 50 هزار تومانی سقوط کرد و برخی معامله گران با اشاره به تاثیر بازار هرات بر نوسانات قیمت دلار در تهران پیش بینی می شود اسکناس های آمریکایی در تهران نیز به مرز 49 هزار تومان بازگردد. با این حال، دیگران می گویند این احتمال بعید است.

منبع اکو ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا