• امروز : جمعه, ۱۱ اسفند , ۱۴۰۲
  • برابر با : Friday - 1 March - 2024
0

رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین : نوسانات اخیر بازار ارز هیجان کاذب و موج موقت است

  • کد خبر : 33931
  • ۲۴ دی ۱۴۰۲ - ۲۱:۴۵
رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین : نوسانات اخیر بازار ارز هیجان کاذب و موج موقت است

اخبار اقتصادی _ رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین معتقد است: نوسان چند روز اخیر در بازار ارز هیجان کاذب و یک موج موقت بوده که مثل اتفاقات قبلی مهار خواهد شد.

به گزارش اخبار اقتصادی به نقل از تسنیم ؛ مجیدرضا حریری رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و چین در واکنش به نوسانات اخیر بازار ارز اظهار داشت: در اینکه دلیل اصلی این نوسان، بحران در منطقه و حمله به یمن بوده هیچ تردیدی نیست و ما در سالهای گذشته هم با اتفاقات بسیار کوچکتر و محدودتر منطقه ای هم شاهد نوسان در بازار ارز بودیم. البته نوسانات اخیر در بازار ارز در حد یک یا دو هزار تومان بوده که این موضوع را نباید تلاطمی بزرگ و طولانی مدت در بازار ارز تلقی کرد.

وی افزود: به هر حال اتفاقی که در منطقه باب المندب رخ داده، اتفاق کوچکی در سطح بین المللی نیست و همین کنش و واکنش های منطقه‌ای باعث می شود تا دامنه این درگیری فراتر از منطقه مورد نظر برود. ضمن اینکه این اتفاقات می تواند روی چشم انداز بازار و انتظارات تورمی و بالا رفتن قیمت ها تاثیرگذار باشد، اما کوتاه مدت و مقطعی است.

عضو اتاق بازرگانی ایران ادامه داد: باید به این نکته مهم توجه داشت که نوسان و افزایش قیمت ارز در روزهای اخیر در معاملات واقعی دیده و ثبت نمی‌شود و  بیشتر از اینکه واقعی باشند، اعداد و ارقام مقطعی هستند. در واقع اصلا معامله ای با این قیمت ها صورت نمی گیرد، چراکه بخش عمده ارز ما برای واردات رسمی از کانال بانک مرکزی هدایت می شود و اعداد کنونی بازار ارز بیشتر در بازارهای کوچک و غیررسمی مطرح است.

حریری با تاکید بر اینکه تلاطم‌های کنونی بازار ارز بیش از اینکه واقعی باشد، گذراست گفت: اتفاقات قبلی مثل درگیری در غزه و همچنین حوادث تروریستی کرمان ثابت می‌کند که نباید با اتفاقات یکی دو روز اخیر نسبت به بازار ابراز نگرانی کرد، چون این روند موقتی و قابل کنترل است.

منبع شفقنا

لینک کوتاه : https://akhbareghtesadi.com/?p=33931

اخبار مرتبط

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.