• امروز : جمعه, ۱۱ اسفند , ۱۴۰۲
  • برابر با : Friday - 1 March - 2024
3

خط و علامت فرزین برای بازار فارکس/ مرز مهم حمایت از دلار کجاست؟

  • کد خبر : 34409
  • ۰۴ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۳:۲۶
خط و علامت فرزین برای بازار فارکس/ مرز مهم حمایت از دلار کجاست؟

پشت خط سه شنبه صحبت های محمدرضا فرزین رئیس کل بانک مرکزی جالب توجه بود. فرزین از منابع ارزی صحبت کرد و برای اخلالگران بازار ارز خط و نشان کشید.

قیمت دلار روز سه شنبه با افزایش وارد کانال جدیدی شد. قیمت دلار هرات وارد کانال 54 هزار تومان شد و قیمت دلار تهران و دلار سلیمانیه نیز در روز سه شنبه 3 بهمن 1402 به کانال 55 هزار تومان رسید.با افزایش قیمت دلار در هفته اول باهاما، صرافی این نرخ در حال نزدیک شدن به سطح 1402 است که در ماه می ثبت کرده بود. به گفته معامله گران، دو عامل باعث نوسانات بیشتر قیمت دلار در روز سه شنبه شد. اولی روند صعودی قیمت حواله به درهم امارات و دلیل دوم اظهار نظر مثبت در مورد قیمت ارز رفاه بود. قیمت سکه رفاه روز سه شنبه با پچ پچ های مثبت در کانال 33 میلیونی باز شد.

دلار هرات با قیمت 53 هزار و 400 تومان آغاز به کار کرد و پس از آغاز روند صعودی قیمت درهم حوالی ساعت 12 از خط مقاومتی 53 هزار و 600 تومان عبور کرد. در ادامه قیمت دلار هرات با افزایش 53 هزار و 900 تومانی به فعالیت خود پایان داد. با این حال دلار فردا در کانال 54 هزار تومان معامله می شد و روز سه شنبه به 54 هزار و 200 توکن پشت خط رسید.

درهم امارات روز سه شنبه با قیمت 14 هزار و 870 تومان افتتاح و با 170 تومان افزایش به قیمت 15 هزار و 400 تومان بسته شد. برآورد قیمت دلاری درهم 55 هزار و 196 تومان است که نشان دهنده اختلاف تقریباً 1000 تومانی با قیمت دلار هرات است.

روز سه شنبه با بیش از هزار تومان افزایش قیمت تتر نیر به 55 هزار و 800 تومان رسید اما از این مرز عبور نکرد.

پشت خط سه شنبه صحبت های محمدرضا فرزین رئیس کل بانک مرکزی جالب توجه بود. فرزین گفت: اتفاقات منطقه بر بازارهای مالی خاورمیانه و به تبع آن بازارهای مالی کشورمان تأثیر گذاشته است، اما با توجه به وضعیت بسیار مطلوب ذخایر ارزی کشور نسبت به سال های گذشته، این نوسانات به میزان قابل توجهی خواهد بود. مدت کوتاه رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به قدرت سیستم های نظارتی بانک مرکزی گفت: امروز در بانک مرکزی توانایی رصد و شناسایی افرادی را داریم که درصدد ایجاد التهاب در بازار ارز و آسیب رساندن به اقتصاد هستند. کشور به زودی سامانه با نرخ های غیرعادی که سفته بازان در آن فعالیت می کنند شناسایی می شود و واحدهای پولشویی وارد می شوند و در زمینه مسدودسازی حساب های ریالی و ارزی خود به وظایف خود عمل می کنند.

به گفته معامله گران، صحبت های فرزین در مورد پولشویی مشابه توئیت رئیس بانک مرکزی در اردیبهشت ماه درباره قیمت دلار بود. فرزین در آن توییت نوشت: خطاب به فعالان اقتصادی کشور: نمی توان از بازار غیررسمی ارز دریافت کرد و در عین حال منتظر تخصیص ارز بود تا مابه التفاوت را دریافت کنی! سیاست بانک مرکزی کاهش بازار غیررسمی است. ورود به بازار غیررسمی معادل پولشویی است و نظام اقتصادی را مختل می کند.

تحلیلگران فنی معتقدند قیمت دلار برای نوسانات باید از سد مقاومتی 54 هزار و 400 تومان عبور کند و در صورت تثبیت بالاتر از این حد، بتواند به روند خود ادامه دهد. اما اگر دلار از این مرز عبور نکند اولین حمایت 54 هزار و مهم ترین حمایت 53 هزار و 800 تومان است که در صورت ریزش شدید حتی می تواند تا سقف 53 هزار تومان هم به انتهای کانال برسد.

منبع اکو ایران

لینک کوتاه : https://akhbareghtesadi.com/?p=34409

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.