ثبت بیش از 37 هزار معامله در سامانه املاک و مستغلات/ طرح هم‌پیوندی در بهره‌مندی استان‌های فاقد ساحل از اقتصاد دریا

به گزارش اخبار اقتصادی – موافقت با ایجاد دو شهرک مسکونی در مازندران، ثبت بیش از 37 هزار معامله در سامانه املاک و مستغلات، طرح هم‌پیوندی در بهره‌مندی استان‌های فاقد ساحل از اقتصاد دریا، بخشی از مهمترین اخبار مسکن و شهرسازی در هفته گذشته بود.

به گزارش به گزارش اخبار اقتصادی، مهمترین اخبار مسکن و شهرسازی در هفته‌ای که گذشت به شرح زیر است:

تسریع در اجرای طرح‌های شهرک‌های ساحلی

رئیس جمهور امروز در جلسه شورای‌عالی مسکن ضمن دستور دستور برای اجرای طرح‌های شهرک‌های ساحلی در چهار استان کشور ، وزارت اقتصاد و سازمان امور مالیاتی را موظف کرد به فوریت جریمه‌های بانک‌های متخلف را طبق قانون در قالب مالیات وصول و گزارش آن را ارائه کند.

27 منطقه برای ساخت شهرک‌های ساحلی مشخص شد

وزیر راه وشهرسازی گفت: 27 نقطه ساحلی در 4 استان کشور برای ساخت شهرک‌های ساحلی مشخص شد.

موافقت با ایجاد دو شهرک مسکونی در مازندران

دبیر شورای‌عالی شهرسازی و معماری از موافقت شورای عالی با الحاق 155هکتار اراضی به شهر نیشابور و ایجاد دو شهرک مسکونی در مازندران خبر داد.

طرح هم‌پیوندی در بهره‌مندی استان‌های فاقد ساحل از اقتصاد دریا

وزیر راه و شهرسازی در سیزدهمین شورای‌عالی شهرسازی و معماری با تاکید بر اینکه در طرح هم‌پیوندی، استان‌های فاقد ساحل نیز از اقتصاد دریا بهره‌مند می‌شوند، تصریح کرد: عدالت استفاده از اقتصاد دریا، بالابردن ظرفیت گردشگری و جمعیت پذیری این مناطق با تأمین زیرساخت‌ها محقق می‌شود.

ثبت بیش از 37 هزار معامله در سامانه املاک و مستغلات

معاون مسکن و ساختمان از ثبت 37 هزار و 573 معامله در سامانه املاک و مستغلات خبر داد و گفت: پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی برای افزایش سقف تسهیلات ودیعه مسکن به 80 همت به بانک مرکزی ارایه شده است.

رشد 57 درصدی صدور پروانه ساختمانی در بافت‌های فرسوده 152 شهر

مدیر عامل شرکت بازآفرینی شهری، گفت: صدور پروانه ساختمانی در بافت فرسوده در سه ماهه اول امسال، به صورت میانگین 57 درصد افزایش یافته است.

تکمیل بیمارستان 180 تختی بوشهر با تامین اعتبار سال آینده

معاون فنی و اجرایی سازمان مجری ساختمان‌ها و تاسیسات عمومی و دولتی با اعلام اینکه بیمارستان 180 تختی بوشهر یکی از بیمارستان‌های آموزشی تخصصی و فوق‌تخصصی برای تکمیل به 700 میلیاردتومان اعتبار نیاز دارد از برنامه تکمیل این بیمارستان برای سال آتی در صورت تامین اعتبار به موقع آن، خبر داد.

تسریع در اجرای ضوابط تشویقی متضمن نوسازی محله‌ای

بر اساس بررسی‌های انجام شده در یک ماه گذشته (مهرماه سال 1402 ) 44 شهر از سراسر کشور به تعداد شهرهایی که پیش از آن مصوبه «سیاست­‌ها و ضوابط تشویقی کالبدی متضمن نوسازی محله‌­ای در بافت‌­های فرسوده و ناکارآمد شهری» را اعمال می­‌کنند، افزوده شده و در مجموع در 71 شهر سیاست‌ها و ضوابط تشویقی بافت‌های فرسوده و ناکارآمد شهری در حال اجراست.

تکمیل 300 هزار واحد مسکونی نیمه‌تمام با اخذ مالیات از بانک‌ها

رییس هیات عامل صندوق ملی مسکن از سهم ناچیز بانک‌های خصوصی در پرداخت تسهیلات مسکن گلایه کرد و گفت: با اخذ حدود 150 هزار میلیارد تومان مالیات بانک‌ها و تزریق آن به پروژه‌های مسکن، بالغ بر 300 هزار واحد مسکونی نیمه‌تمام، تکمیل و آماده تحویل به متقاضیان خواهد شد.

4 تفاهم‌نامه جدید ساخت مسکن با واحدهای صنعتی منعقد می‌شود

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن گفت: به‌زودی 4 تفاهم‌نامه مشترک در قالب صنعت‌شهرها میان سازمان ملی زمین و مسکن و واحدهای صنعتی در استان‌های البرز، کرمانشاه، شرق سمنان، خراسان رضوی منعقد خواهد شد.

طراحی نظام جامع بانکی برای مشارکت بیشتر بانک‌ها در خانه‌سازی

مدیرعامل بانک مسکن طراحی یک نظام جامع بانکی را راهکار مشارکت دیگر بانک‌ها در حوزه مسکن سازی در کشور دانست و گفت: دلیل عدم استقبال بانک‌ها از پرداخت تسهیلات ساخت مسکن این است که اساسا نظام بانکی جامعی برای آنها طراحی و تدوین نشده است.

پرداخت 101 هزار و 425 میلیاردتومان به حساب سازندگان نهضت ملی مسکن

مدیرعامل بانک مسکن با اعلام اینکه قراردادهای تسهیلاتی بیش از 295 هزار واحد نهضت ملی مسکن در آن بانک امضا شده است از پرداخت 101 هزار و 425 میلیاردتومان به حساب سازندگان از محل تسهیلات و آورده متقاضیان خبر داد.

تقدیر مجمع نمایندگان کردستان از وزارت راه و شهرسازی

نمایندگان مردم کردستان در نامه‌ای به رییس جمهوری ضمن قدردانی از تلاش مجموعه دولت برای ارایه خدمات در استان کردستان از تلاش های مهرداد بذرپاش وزیر جوان و جهادی راه و شهرسازی برای حوزه‌های مسکن، شهرسازی و بخش‌های مختلف حمل و نقلی از جمله راه‌آهن در سطح استان کردستان تقدیر کردند.

منبع آریا نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا