• امروز : دوشنبه, ۴ تیر , ۱۴۰۳
  • برابر با : Monday - 24 June - 2024
4

تحريم اقتصادي رويکرد مقابله با کشتار صهيونيستي

  • کد خبر : 31110
  • ۰۷ آذر ۱۴۰۲ - ۱۹:۰۴
تحريم اقتصادي رويکرد مقابله با کشتار صهيونيستي

اخبار اقتصادی_مدیرعامل و نائب رئیس هیأت مدیره سازمان اقتصادی کوثر در تبیین رسالت جامعه مسلمین در مواجهه اقتصادی با جبهه جنایتکاران صهیونیستی بر استفاده از توانمندی ها و ابزارهای اقتصادی توسط کشورهای اسلامی برعلیه منافع رژیم اشغالگرقدس تاکید کرد.

به گزارش آریا به نقل از روابط عمومی سازمان اقتصادی کوثر؛ ناصر فخاری با حضور در برنامه صباح جدید (روز نو) شبکه جهانی العالم به صورت زنده دیدگاه های اقتصادی خود را با مخاطبان این برنامه به اشتراک گذاشت.

فخاری نویسنده کتاب الگوی پیشرفت اسلامی ایرانی که در دو رشته مدیریت دولتی – خط مشی گذاری و مهندسی صنایع، مقطع دکترا را گذرانده است در پاسخ به سوالی در خصوص راهکارهای مقابله اقتصادی با رژیم صهیونیستی اظهار داشت:

جنایت های بی سابقه رژیم صهیونیستی بر کسی پوشیده نیست و اسرائیل علنا در پیش چشم مردم دنیا به صورت بی سابقه ای به کشتار غیر نظامیان از جمله زنان و کودکان مباهات می کند.

وی ادامه داد: در یک سطح در حالی که امواج خروشان خشم مردم دنیا نسبت به کشتار بی رحمانه غزه با هر دین و مرامی در حال فوران است برخی سران کشورها تغافل می کنند و بی اعتنا به خواست مردم سکوت پیشه کرده اند. در سطح دیگر، برخی حاکمان کشورهای اسلامی آشکارا بیانیه محکومیت می خوانند در حالی که به روال سابق نیازهای اقتصادی رژیم سفاک را تأمین می کنند و شرکای اقتصادی این رژیم هستند.

مدیرعامل سازمان اقتصادی کوثر با کریه توصیف کردن این دوگانگی و نفاق متذکر شد: بازگشت به خدا فرجام کار تک تک انسان هاست لذا آن دسته از حاکمان نفاق زده از انتقام و تاوان الهی بخاطر منافع اقتصادی و مبادلات تجاری ناچیز زود‌گذر اندیشه کنند.

نائب رئیس هیأت مدیره سازمان اقتصادی کوثر ادامه داد: امام خمینی(ره) از آیه 41 سوره نساء که قاعده نفی سبیل نیز نام دارد برای حاکمیت انقلابی ایران راهی ساخت تا بر مبنای آن تمامی مسیرهای های اقتصادی که باعث سلطه یا تقویت اقتصادی امثال اسرائیل می شود، پرهیز گردد. مقام معظم رهبری هم هنگامی که سیاست کلی اقتصاد مقاومتی را صادر می نماید از هر رویه ای که زمینه تسلط اقتصادی قدرت های بیگانه بر کشور را فراهم می آورد، بر حذر می دارد.

فخاری همچنین اشاره کرد: اسرائیل خود را نژاد برتر می داند و با این توهم بدون هیچ رحم و شفقتی خون زنان و کودکان را می ریزد و مرگ را شایسته دیگران می انگارد! چگونه برخی کشورهای اسلامی از این رژیم پلید و حامیانش کالا تأمین می کنند؟! چه ضمانتی وجود دارد چنین تروریست هایی حافظ سلامت و منافع مردم مسلمان ما باشند؟ بنابراین ضرورت دارد، حاکمان با وضع موجود قوانین جامع جلوی ورود کالاهای اسرائیلی یا حامی این رژیم را بگیرند.

نویسنده کتاب الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت با تأئید گفته مجری برنامه صباح جدید مبنی بر اینکه “اسرائیل برای بشریت مخاطره آمیز است” اظهار کرد: جوانان و مردم کشورهای اسلامی به غیر از اینکه از محصولات وابسته این رژیم اجتناب می کنند لازم است در رسانه ها و شبکه های اجتماعی و شهروندی ابعاد مختلف جنایات این رژیم را به تصویر بکشانند، باید در محکومیت این رژیم جنایتکار اتفاق بین المللی قاطعی صورت بگیرد.

ناصر فخاری در پایان مطالب خود با تبیین ضرورت توسعه هم افزایی و همکاری های اقتصادی کشورهای اسلامی به ویژه در میان جبهه مقاومت، خاطرنشان ساخت: همانگونه که خون یاران واقعی پیامبر(ص) در غزوات و خون اهل بیت(ع) در کربلا موجب آثار بزرگی در جهان شده است؛ قطعا خون مردم غزه هم پیامدهای عظیمی به بار خواهد نشاند و ما مسلمانان باید با تأسی به اهل بیت(ع) و کتاب خدا از مظلومیت زنان و کودکان مسلمان غرب آسیا الهام بگیریم و بر توسعه همکاری های اقتصادی به ویژه گسترش بازارهای اسلامی اهتمام داشته باشیم و با چنین اقداماتی مانع انتفاع این رژیم منحوس و باعث رونق اقتصادی کشورهای مسلمان شویم.
منبع آریا نیوز

لینک کوتاه : https://akhbareghtesadi.com/?p=31110

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.