• امروز : جمعه, ۱۱ اسفند , ۱۴۰۲
  • برابر با : Friday - 1 March - 2024
1

بازگشت بیش از یک‌هزار هکتار زمین دولتی به بیت‌المال

  • کد خبر : 31318
  • ۱۱ آذر ۱۴۰۲ - ۲۰:۱۸
بازگشت بیش از یک‌هزار هکتار زمین دولتی به بیت‌المال

اخبار اقتصادی-مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن از رفع فوری تعرض به یک هزار و 211 هکتار زمین دولتی توسط یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن طی 8 ماه امسال خبر داد.

به گزارش سرویس اقتصادی آریابه نقل از وزارت راه و شهرسازی،ارسلان مالکی معاون وزیر راه وشهرسازی و مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن درباره رفع تعرض فوری به اراضی دولتی از ابتدای سال جاری تا آبان ماه توضیح داد: طی این مدت 2 هزار و 908 مورد تعرض به مساحت یک هزار و 225 هکتار در کشور رخ داد که با تلاش نیروهای یگان حفاظت این سازمان رفع تعرض شد.

معاون وزیر راه وشهرسازی ادامه داد: نیروهای یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن طی 8 ماه اخیر از 2 هزار و 843 مورد رفع فوری تعرض کردند.

وی مساحت اراضی رفع تعرض شده به صورت فوری را یک هزار و 211 هکتار اعلام کرد.

به گفته مالکی بیشترین وقوع تعرض طی سال جاری در استان فارس به میزان 476 فقره و مساحت 210 هکتار بوده است.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن در مورد اجرای احکام قطعی قضایی در هشت ماه سال جاری توضیح داد: 351 مورد حکم قطعی به نفع دولت در این زمینه اجرا شده است.

وی افزود: مساحت احکام اجرا شده در سراسر کشور بیش از 396 هکتار است.

معاون وزیر راه وشهرسازی بیشترین اجرای احکام به نفع دولت در تصرف اراضی را مربوط به استان‌های اردبیل با 47 فقره و مرکزی با 36 فقره حکم اعلام کرد.

به گفته مالکی، مساحت اراضی رفع تعرض شده در آبان ماه توسط یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن 278 هکتار بوده و در آبان ماه امسال بیشترین وقوع تعرض به اراضی دولتی در استان تهران روی داده است.

منبع آریا نیوز

لینک کوتاه : https://akhbareghtesadi.com/?p=31318

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.