ایران مایل به توسعه تبادل برق با پاکستان است

به گزارش اخبار اقتصادی، همزمان با برگزاری نمایشگاه و جشنواره صنعت برق ایران، « علی اکبر محرابیان وی با «محمدعلی» وزیر انرژی پاکستان دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار قابلیت های همکاری مشترک دو کشور در زمینه انرژی به ویژه انرژی الکتریکی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وزیر نیرو در این دیدار در خصوص همکاری‌های برق بین دو کشور، چشم‌اندازهای گسترده همکاری را برشمرد و بر آمادگی ایران در زمینه توسعه خطوط تبادل برق تاکید کرد.

وی گفت: ایران حاضر است برای توسعه خطوط خود سرمایه گذاری کند تبادل برق با پاکستان عمل کنید.

محرابیان با اعلام آمادگی ایران برای تامین برق در نزدیکی منطقه مرزی با پاکستان، افزود: با توجه به پروژه های عمرانی پاکستان در منطقه گوادر، حداقل 2 هزار مگاوات برق برای این پروژه ها مورد نیاز است.

وزیر انرژی پاکستان همچنین ضرورت تشکیل کارگروه فنی مشترک در زمینه انرژی را مطرح کرد تا همکاری ها با جدیت و سرعت بیشتری انجام شود.

محمدعلی با بیان اینکه ایران یکی از بهترین گزینه ها برای تامین برق مورد نیاز پاکستان است، گفت: ظرفیت نصب شده برق در پاکستان حدود 40 هزار مگاوات و با احتساب جمعیت، سرانه مصرف برق در این کشور است. بسیار بالا است این نشان می دهد که بازار بزرگ انرژی در این کشور وجود دارد.

وی با برشمردن راه حل های مختلف برای تامین انرژی مورد نیاز پاکستان، احداث نیروگاه در پاکستان و اشتراک انرژی را در این زمینه بسیار موثر دانست.

بر اساس این گزارش، «محمد علیم» وزیر نیرو پاکستان به دعوت محرابیان برای شرکت در بیست و سومین نمایشگاه بین‌المللی صنعت برق و اولین بازار و جشنواره هواداران صنعت برق ایران، به تهران سفر کرد و پس از شرکت در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه و جشنواره با وزیر نیرو دیدار و گفتگو کرد.

ایرنا

منبع رکنا

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا