امروز، پرواز رفت وبرگشت «هما» از مهرآباد به سقز انجام شد

به گزارش اخبار اقتصادی – پس از افتتاح فرودگاه سقز پرواز رفت وبرگشت مسیر تهران به سقز ، امروز پنج شنبه 18 آبان ماه پرواز برنامه‌ای هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران “هما” انجام شد.

به گزارش به گزارش اخبار اقتصادی؛ پس از افتتاح رسمی فرودگاه سقز در 12 آبان 1402، پروازهای برنامه‌ای هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران “هما” به فرودگاه سقز از امروز 18 آبان ماه آغاز شد.

برقراری این پرواز در راستای تأکید مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی بر گسترش خدمات پروازی و با پیگیری مدیرعامل “هما” و استقبال هموطنان این خطه صورت گرفت.

با توجه به تأمین زیر ساخت های لازم، پرواز تهران به سقز و بالعکس در روزهای پنج شنبه هر هفته انجام خواهد شد. 

هموطنان برای خرید بلیت این پرواز می توانند به سایت www.iranair.com مراجعه کنند یا با شماره تلفن 02146621888 مرکز فروش تلفنی “هما” ارتباط برقرار کنند.

مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران با اشاره به افتتاح ویدیو کنفرانسی فرودگاه سقز در دولت قبل، توضیح داد: و تا امروز با توجه به عدم تکمیل شدن آن هیچ پروازی قادر به نشست و برخاست در آن نبود و امروز با افتتاح حضوری، پرواز رفت وبرگشت از آن انجام شد.

فرودگاه افتتاح شده مجازی دولت قبل با توجه به نواقص جدی در حوزه ایمنی هوانوردی قابلیت بهره برداری و انجام پرواز را نداشت و بدون هر گونه پرواز افتتاح شده بود که در دو سال اخیر علاوه بر ساخت و تکمیل برج مراقبت و تجهیز آن، ساخت دیوار حفاظتی ساختمان ترمینال و ساختمان پلیس و دیگر پروژه های زیرساختی و تجهیز تاسیسات در دستور کار قرار گرفت.

در این فرودگاه موانع پروازی شامل دکل های برق وجود داشت که در دو سال اخیر دولت سیزدهم دکل‌های انتقال برق در راستای ایمنی انجام پروازها در محدوده پروازی فرودگاه سقز برچیده شد.

یادآوری می شود با ساخت صرف باند بدون تجهیزات لازم امکان نشست و برخاست فراهم نخواهد بود و در دو سال گذشته با تکمیل زیرساخت و تجهیزات این فرودگاه عملیاتی و در چرخه ارائه خدمات وارد شده است.

پس از افتتاح رسمی فرودگاه سقز در 12 آبان 1402، پروازهای برنامه‌ای هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران “هما” به فرودگاه سقز از 18 آبان ماه آغاز شد.

منبع آریا نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا