افزايش 141 درصدي ترانزيت ورودي به پايانه مرزي پرويزخان استان کرمانشاه

به گزارش اخبار اقتصادی – مدیر پایانه مرزی پرویزخان گفت: طی 7 ماهه سال‌جاری، ترانزیت ورودی پرویزخان 141 درصد افزایش داشته است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (کرمانشاه) امین حیدریان مدیر پایانه مرزی پرویزخان با بیان اینکه طی 7 ماهه سال‌جاری، ترانزیت ورودی به پایانه مرزی پرویزخان 141 درصد نسبت به سال گذشته در همین بازده زمانی افزایش داشته است، افزود: بارگیری کالای ترانزیتی از پایانه مرزی پرویزخان توسط ناوگان حمل و نقل کالا 280 درصد افزایش داشته است.

حیدریان از پایانه مرزی پرویزخان به عنوان یکی از مرزهای مهم کشور در زمینه توسعه صادرات نام برد و افزود: این مرز در توسعه روابط ایران و عراق نقش فراوانی داشته و بخش عمده ای از صادرات ایران به عراق از طریق این مرز انجام می شود.

وی افزود: پایانه مرزی پرویزخان؛ قطب اقتصادی غرب کشور و از مرزهای فعال است و 45 درصد صادرات کالاهای غیر نفتی از کشورمان به کشور عراق از طریق این مرز صورت می‌گیرد.

حیدریان درباره تناژ ورودی به پایانه مرزی پرویزخان گفت: 1 میلیون و 599 هزار تن کالا به پایانه مرزی پرویزخان وارد شده که توسط 55 هزار و 573 ناوگان حمل و نقل کالا از این پایانه مرزی به اقصی نقاط کشور جابجا شده است.

مدیر پایانه مرزی پرویزخان درباره درصد تغییرات 7 ماهه ترانزیت در پایانه مرزی پرویزخان گفت: 203 درصد افزایش ناوگان ورودی، افزایش 269 درصدی تناژ بارگیری از مرز به اقصی نقاط کشور و افزایش 280 درصدی ناوگان بارگیری شده از پایانه مرزی پرویزخان از شاخص هایی است که در پایانه مرزی پرویزخان با رشد روبرو شده است.

حیدریان در پایان افزود: پایانه مرزی پرویزخان یک مسیر امن و ایمن برای صادرات کالا است و بیشترین تجار عراقی رغبت دارند تا از این مرز، مبادلات تجاری خود را به دلیل هموار بودن مسیر و داشتن راه دسترسی مناسب برای صادرات و حمل کالا انتخاب کنند.

منبع آریا نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا