اجراي بيش از 580 هزار واحد نهضت ملي مسکن در شهرها و روستاها

به گزارش اخبار اقتصادی – رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از اجرای بیش از 580 هزار واحد نهضت ملی مسکن در شهرها و روستاها توسط آن بنیاد خبر داد و گفت: از ابتدای اجرای طرح نهضت ملی مسکن تاکنون200 هزار واحد در شهرها و روستاها تکمیل و به مردم واگذار شد.

غلامرضا صالحی رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی در بیان جزییات اجرای طرح نهضت ملی مسکن توسط آن بنیاد در شهرها و روستاها، توضیح داد: از ابتدای اجرای طرح نهضت ملی مسکن در شهرها و روستاها، 587 هزار و 300 واحد وارد فاز اجرا شد که از این میزان، 200 هزار واحد در مناطق شهری و روستایی (به تعداد 10 هزار و 300 واحد در شهرها و بیش از 189 هزار و 700 واحد در روستاها) تکمیل و تحویل متقاضیان شد.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ادامه داد: هم‌اکنون 380 هزار واحد نهضت ملی مسکن در شهرها و روستاها در حال اجراست که پیشرفت‌های فیزیکی متفاوتی دارند.

صالحی افزود: امسال با افزایش میزان تسهیلات و رقم آن از 200 هزار واحد به 350 هزار واحد، انتظار می‌رود تا بنیاد مسکن بتواند به تعهد خود در اجرای طرح نهضت ملی مسکن جامه عمل بپوشاند.

230 هزار قطعه زمین به متقاضیان ساخت مسکن در روستاها واگذار شد

وی در خصوص برنامه بنیاد مسکن برای تامین زمین نیز توضیح داد: موضوع تامین و تملک اراضی روستایی و شهری در حال انجام است. تا امروز حدود 230 هزار قطعه زمین نهایی شده است و مصوبات شورای مسکن و شورای برنامه‌ریزی و کمیته تصویب را گذرانده است. همچنین یک میلیون قطعه زمین شناسایی شده است که به زودی تعیین‌تکلیف خواهد شد و به متقاضیان واجد شرایط واگذار می‌شود.

صالحی گفت: تا پایان سال 1403 یک میلیون قطعه زمین برای فاقدان مسکن در روستاها نهایی خواهد شد.

به گفته وی، در شهرها میزان اجرای نهضت ملی مسکن به این ترتیب است که حدود 203 هزار پروژه معرفی شده و تا امروز 171 هزار واحد به مرحله اجرا رسیده است. 

صالحی افزود: در بخش شهری 116 هزار واحد وارد مرحله فونداسیون شده است.

منبع آریا نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا