• امروز : جمعه, ۱۱ اسفند , ۱۴۰۲
  • برابر با : Friday - 1 March - 2024
1

PMI کالاهای چین را ناامید می کند

  • کد خبر : 31350
  • ۱۲ آذر ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۷
PMI کالاهای چین را ناامید می کند

شاخص رسمی مدیران خرید تولیدی چین؛ انتشار ناامیدکننده ای بود و در حالی که از پیش بینی های تحلیلگران فاصله داشت، سیگنال نزولی را به بازارها ارسال کرد. بخشی از کاهش قیمت سنگ آهن و فولاد در بازار چین طی روزهای پایانی آبان و اوایل آذر ممکن است مربوط به انتشار این آمار ناامیدکننده باشد.

اخبار اقتصادی، شاخص رسمی مدیران خرید بخش تولیدی چین در ماه نوامبر 49.4 واحد اعلام شد. این در حالی است که تحلیلگران شرکت کننده در بررسی های این شاخص 49.7 واحد را پیش بینی کرده بودند. در عین حال این شاخص در مهرماه برابر با 49.5 واحد بوده است. به این ترتیب رکود بیش از حد انتظار تولیدکنندگان چینی را تحت تاثیر قرار داده و همین امر به کاهش تمایل به خرید مواد اولیه از صنایع چین دامن زده است.

سطح 50 واحد حد سنجش رکود و رونق است. اگر شاخص مدیران خرید بالای 50 واحد اعلام شود به معنای عبور مخاطب از مرحله رکود است. اما اعلام این شاخص به زیر 50 واحد حاکی از آن است که در مرحله رکود قرار دارد.

در ماه‌های اخیر، دولت پکن اقدامات محرک دولت را برای بازگرداندن اقتصاد به مسیر اصلی وضع کرده است. این مشوق های دولتی شامل انتشار یک میلیون یوان اوراق قرضه دولتی برای اجرای پروژه های زیربنایی بود. همزمان دولت چین از حمایت یک تریلیون یوان برای اجرای پروژه های نیمه تمام مسکن در این کشور خبر داد. این مشوق های دولتی از افزایش قیمت فلزات در بازارهای جهانی حمایت کرد، به طوری که در اواسط آبان، رکوردهای چند ماهه قیمتی در بازار سنگ آهن، فولاد و فلزات رنگین شکسته شد.

این در حالی است که صنایع چین از کمبود تقاضای داخلی رنج می برند و این محرک ها نتوانسته تقاضای مصرف کننده نهایی در چین را تحریک کند و همین امر باعث شده تا صنایع چینی تولید خود را کاهش دهند.

منبع اکو ایران

لینک کوتاه : https://akhbareghtesadi.com/?p=31350

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.