8 میلیون نفر تا پایان سال از فیبر نوری بهره مند خواهند شد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از بهره مندی 8 میلیون نفر از فیبر نوری تا پایان امسال خبر داد.

به گزارش اخبار اقتصادی، عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در دهمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظام های پرداخت که امروز در سالن کنفرانس صدا و سیما برگزار شد، گفت: اتفاقات خوبی در حوزه اقتصاد دیجیتال رخ داده است. . در دو سال گذشته

نسبت پایین اقتصاد دیجیتال در ایران

وی با اشاره به نقش اقتصاد دیجیتال در اقتصادهای جهان افزود: در کشورهای توسعه یافته سهم اقتصاد دیجیتال 15 درصد از تولید ناخالص داخلی و در برخی کشورها تا 40 درصد است.

زارع پور گفت: در ایران اقتصاد دیجیتال کمتر از 8 درصد تولید ناخالص داخلی را تشکیل می دهد و باید در این زمینه جهشی داشته باشیم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: در برنامه هفتم توسعه این جهش به یک تکلیف تبدیل شده و این مشارکت به 15 درصد می رسد که هدف بسیار مهمی است.

این عضو کابینه دولت سیزدهم گفت: طبق گزارش سایت اسپیدتست، در حوزه سرعت ارتباطات سیار در میانه جدول قرار داریم اما در ارتباطات ثابت در انتهای جدول قرار داریم. در کشورهای پیشرفته بیشتر ترافیک اینترنت از طریق ارتباطات ثابت انجام می شود، اما در ایران برعکس است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از تأمین زیرساخت اینترنت پرسرعت و حرکت از «مگابیت بر ثانیه» به «گیگابیت بر ثانیه» خبر داد و اظهار داشت: اولین نیاز برای توسعه این سرعت، فیبر نوری است.

وی با بیان اینکه یکی از محورهای دولت سیزدهم تامین زیرساخت های پرسرعت و باکیفیت است، گفت: بیش از 4 میلیون خانه در 100 شهر تحت پوشش این فناوری قرار گرفتند که این زیرساخت در 200 شهر در حال استقرار است. کاوش ها انجام شده و تا پایان سال این پوشش به 8 میلیون نفر می رسد که نشان دهنده انقلابی در حوزه ارتباطات کشور است.

منبع اکو ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا