• امروز : چهارشنبه, ۲ اسفند , ۱۴۰۲
  • برابر با : Wednesday - 21 February - 2024
2

60 هزار خانه خالی تهران به سازمان امور مالیاتی معرفی شد

  • کد خبر : 34739
  • ۱۰ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۱:۳۴
60 هزار خانه خالی تهران به سازمان امور مالیاتی معرفی شد

اخبار اقتصادی – مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی، گفت: تاکنون در دو مرحله بیش از 60 هزار واحد مسکونی خالی استان تهران توسط وزارت راه و شهرسازی جهت اخذ مالیات به سازمان امور مالیاتی معرفی شد و به زودی مرحله سوم معرفی خانه‌های خالی در تهران و سایر شهرهای کشور آغاز خواهد شد.

به گزارش اخبار اقتصادی، ابوالفضل نوروزی مدیر کل دفتر اقتصاد مسکن با اشاره به عزم جدی وزارت راه و شهرسازی و سازمان امور مالیاتی در مقابله با احتکار واحدهای مسکونی گفت: بر اساس ماده 54 مکرر قانون مالیات‌های مستقیم مصوب مجلس شورای اسلامی در سال 1399، وزارت راه و شهرسازی موظف است اقدام به شناسایی خانه های خالی کند و هرساله پس از سررسید سال مالیاتی، خانه هایی را که بیش از 120 روز در یک سال خالی از سکنه باشند و یا کاربری برای آن شناسایی نشده باشند به سازمان امور مالیاتی جهت اخذ مالیات معرفی کند.

نوروزی افزود: یکشنبه هفته جاری جهت تعیین تکلیف املاک مسکونی و خوداظهاری اشخاص، به بیش از 300 هزار مالک پیامک اخطار داده شد که با ورود به سامانه املاک و اسکان، اطلاعات خود را تکمیل، تصحیح و تأیید کنند.

مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی، توضیح داد: مردم می‌توانند با مراجعه به سامانه املاک و اسکان به نشانی amlak.mrud.ir، اطلاعات املاک خود را ثبت کنند تا به این ترتیب علاوه بر دریافت خدمات دستگاه های اجرایی با توجه به آدرس ثبتی، مشمول جریمه‌های قانون مالیات‌های مستقیم‌ نگردند. 

وی افزود: تاکنون تنها در استان تهران طی دو مرحله حدود 60 هزار واحد شناسایی شده برای اخذ مالیات به سازمان امور مالیاتی معرفی شده اند.

نوروزی افزود: از این تعداد حدود 35 هزار واحد متعلق به شهر تهران است که قطعا عرضه این واحدهای مسکونی نقش موثری در بازار مسکن خواهد داشت.

وی در ادامه تصریح کرد: با تعامل و همکاری بسیار خوبی که بین وزارت راه و شهرسازی و سازمان امور مالیاتی صورت گرفته است فرآیند صدور برگ مالیاتی و مالیات ستانی از خانه های خالی آغاز شده است.

منبع آریا نیوز

لینک کوتاه : https://akhbareghtesadi.com/?p=34739

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.