• امروز : دوشنبه, ۱ مرداد , ۱۴۰۳
  • برابر با : Monday - 22 July - 2024
6

40 درصد مشاغل جهان در معرض خطر نابودی هوش مصنوعی هستند

  • کد خبر : 33990
  • ۲۶ دی ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۴
40 درصد مشاغل جهان در معرض خطر نابودی هوش مصنوعی هستند

هوش مصنوعی 40 درصد مشاغل را از بین می برد و نابرابری را افزایش می دهد. این خبری است که صندوق بین المللی پول اخیرا در مورد هوش مصنوعی منتشر کرده است.

اخبار اقتصادی، صندوق بین المللی پول اعلام کرده است که هوش مصنوعی باعث از دست دادن شغل و در عین حال به افزایش بهره وری می شود.

مقوله هوش مصنوعی امروزه به یکی از چالش برانگیزترین موضوعات در جهان تبدیل شده است. بسیاری از مردم معتقدند که دولت ها باید قوانین و مقرراتی در این زمینه وضع کنند.

استفاده از چت GPT از سال گذشته رایج شده است. به همین دلیل است که هوش مصنوعی بیش از هر زمان دیگری محبوب شده است.

مجله اکونومیست اخیرا در گزارشی اعلام کرده است که هوش مصنوعی بیش از همه مورد استقبال شرکت های فناوری مانند متا و مایکروسافت قرار گرفته و هیچ دنبال کننده ای خارج از دنیای فناوری ندارد. بر اساس این گزارش، شرکت های دیگر قرار نیست روی هوش مصنوعی سرمایه گذاری کنند.

با این حال، صندوق بین المللی معتقد است که هوش مصنوعی رشد خواهد کرد و باعث از دست دادن مشاغل زیادی در این مسیر خواهد شد.

بر اساس این گزارش بیشترین شغل در کشورهای توسعه یافته از بین می رود. اما در عین حال شکاف بین کشورهای در حال توسعه و توسعه یافته به دلیل استفاده از هوش مصنوعی در حال افزایش است.

کشورهای در حال توسعه به دلایل مختلفی که در ویدیوی بالا ذکر شد نمی توانند از هوش مصنوعی بهره کافی ببرند، در حالی که کشورهای توسعه یافته می توانند با کمک هوش مصنوعی به رشد چندگانه دست یابند و فاصله خود را با کشورهای فقیر افزایش دهند.

افزایش شکاف و نابرابری از جمله مشکلاتی است که صندوق بین المللی پول و سایر نهادهای بین المللی در زمینه هوش مصنوعی را نگران کرده است.

در ویدیوی بالا، توضیح می‌دهیم که چه چیزی باعث می‌شود هوش مصنوعی در کشورهای با درآمد بالا شکوفا شود اما در کشورهای کم‌درآمد درخشش نداشته باشد.

منبع اکو ایران

لینک کوتاه : https://akhbareghtesadi.com/?p=33990

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.