• امروز : دوشنبه, ۱ مرداد , ۱۴۰۳
  • برابر با : Monday - 22 July - 2024
6

355 پروژه راهداري در کردستان به بهره برداري مي رسد

  • کد خبر : 29307
  • ۱۰ آبان ۱۴۰۲ - ۲۳:۱۷
355 پروژه راهداري در کردستان به بهره برداري مي رسد

به گزارش اخبار اقتصادی – مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کردستان گفت: همزمان با سفر رییس جمهور به کردستان 355 پروژه راهداری در این استان به بهره برداری می رسد.

به گزارش به گزارش اخبار اقتصادی ( کردستان) فرزاد حسنی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کردستان به مصوبات دور اول سفر رئیس جمهور به استان کردستان اشاره کرد و اظهار داشت: در دور اول سفر در بخش راه روستایی هزار و 50 میلیارد تومان اعتبار برای احداث 375 کیلومتر راه روستایی مصوب شد.

وی افزود: در دور دوم سفر رئیس جمهور به استان کردستان 355 پروژه در دو بخش “قابل افتتاح” و “آغاز عملیات اجرایی” پیش بینی شده است که میزان اعتبار در نظر گرفته شده برای این تعداد پروژه بالغ بر 3 هزار و 700 میلیارد تومان است.

مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای کردستان تاکید کرد: تاکنون 247 کیلومتر معادل حدود 65 درصد از مجموع عدد یاد شده محقق شده است که این میزان آسفالت با اعتبار 500 میلیارد تومان به اتمام رسید و مابقی نیز از اعتبارات سال جاری اجرا خواهد شد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه در دور دوم سفر رئیس جمهور به استان کردستان 355 پروژه در دو بخش “قابل افتتاح” و “آغاز عملیات اجرایی” پیش بینی شده است عنوان کرد: این پروژه‌ها در قالب بخش‌های ساخت راه روستایی، نگهداری راه، نگهداری ابنیه فنی، ایمنی و حریم راه، رفع نقاط حادثه خیز و خرید تجهیزات و ماشین آلات راهداری است.

حسنی اضافه کرد: از این تعداد 137 پروژه با هزار و 141 میلیارد تومان اعتبار افتتاح می‌شود و عملیات اجرایی 218 پروژه نیز با 2 هزار و 564 میلیارد تومان آغاز خواهد شد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کردستان به پروژه‌های راهداری که در دور دوم سفر رئیس جمهور ایجاد می‌شود نیز اشاره کرد و گفت: همزمان با سفر دور دوم رئیس جمهور به کردستان 104 کیلومتر راه آسفالت روستایی در قالب 54 پروژه آماده افتتاح است که 95 روستا و 3 هزار و 500 خانوار از پروژه‌ها بهرمند می‌شوند.

وی به میزان اعتبار این پروژه‌ها اشاره کرد و بیان داشت: میزان اعتبار این تعداد پروژه را 670 میلیارد تومان اعلام است که این هزینه جز اعتبارات جهشی بوده و به نسبت به سنوات گذشته قابل توجه بوده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کردستان با تاکید بر اینکه در سنوات گذشته سالیانه در مجموع شاید فقط 60 کیلومتر راه روستایی آسفالت می‌شد اعلام کرد: در سالجاری 104 و در سال گذشته نیز 181 کیلومتر راه روستایی آسفالت شده است. وی تصریح کرد: این میزان نسبت به سال‌های گذشته از رشد بسیار خوبی برخوردار بوده است و در مجموع 336 کیلومتر راه روستایی از مصوبات سفر در دولت سیزدهم با اعتبار هزار و 165 میلیارد تومان و با بهره مندی 13 هزار و 50 خانوار احداث شد.

حسنی به مصوبات دور دوم سفر در حوزه راهداری نیز اشاره کرد و ابراز داشت: در دور دوم سفر هزار و 400 میلیارد تومان اعتبار مصوب خواهد شد که 550 میلیارد تومان در زمینه راه روستایی، 350 میلیارد تومان برای رفع نقاط حادثه خیر و ایمنی جاده‌ها و 500 میلیارد تومان نیز بابت روکش و نگهداری رویه راه‌های اصلی، فرعی و روستایی خواهد بود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کردستان تاکید کرد: شاخص بهره مندی روستاهای بالای 20 خانوار از راه آسفالته روستایی در استان کردستان به نسبت به سال 1401 بسیار تغییر کرده است.

وی افزود: میانگین کشوری در این زمینه حدود 84 درصد است که این میزان در استان طی سال گذشته 70 درصد بود و با اقدامات یک سال گذشته به 77 درصد می‌رسد.

وی در ادامه تاکید کرد: بهره مندی روستاها از راه روستایی فقط برای راهداری نیست بلکه در مهاجرت معکوس و برای اقتصاد روستاها تأثیر گذار است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کردستان بیان کرد: در دور دوم سفر بر نقاط حادثه‌خیز خیز استان متمرکز خواهیم شد که در این زمینه تاکنون 16 نقطه حادثه خیز شناسایی شده او در حال عقد قرارداد هستیم و عملیات 7 نقطه را آغاز شده است.

منبع آریا نیوز

لینک کوتاه : https://akhbareghtesadi.com/?p=29307

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.