• امروز : شنبه, ۳۰ تیر , ۱۴۰۳
  • برابر با : Saturday - 20 July - 2024
3

3 سناریو برای سکه در آستانه تعطیلی عید قربان

  • کد خبر : 40478
  • ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۹:۳۶
3 سناریو برای سکه در آستانه تعطیلی عید قربان

این ارز هفته گذشته را با عملکرد منفی به پایان رساند. با توجه به شروع تعطیلات عید سعید قربان در این هفته، پیش بینی ها از بازار سکه چیست؟

اخبار اقتصادی، آخرین هفته بهار فرا رسید. بازارها در این هفته به استقبال عید قربان خواهند رفت. ابتدا به بررسی قیمت طلا و ارز در آخرین روز هفته گذشته می پردازیم و سپس به بررسی زمزمه های فعالان در کف بازار می پردازیم.

بازار طلا و ارز در هفته گذشته.

بررسی داده های اتحادیه طلا و جواهر نشان می دهد که هر گرم طلای 18 عیار روز پنجشنبه 3 میلیون و 311 هزار و 600 تومان ارزش داشت. همچنین ارزش هر قطعه سکه امامی ۴۰ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان بود.

هر قطعه سکه بهار آزادی روز پنجشنبه (چهارم خرداد) 36 میلیون و 800 هزار تومان و نیم سکه نیز 22 میلیون و 800 هزار تومان قیمت گذاری شد. عملکرد هر دو ارز نیز به صورت ماهانه منفی ثبت شده است.

روز جمعه ارزش هر اونس طلا به 2330 دلار رسید. این قیمت نسبت به روز پنجشنبه 0.55 درصد افزایش داشته است.

بازگشت ارز منفی در هفته گذشته

هفته گذشته ارزها و طلای مذاب بازدهی منفی داشتند. وضعیتی که مورد توجه تجار قرار گرفت. برخی از آنها عملکرد منفی این دو را ناشی از افت قیمت اونس طلا طی هفته گذشته می دانند. لازم به ذکر است هفته گذشته اونس بیش از 80 دلار کاهش یافت. یک گروه نیز به عرضه شمش طلا در مرکز بورس و حراج سکه و تاثیر آن بر عملکرد منفی طلا و سکه ذوب شده اشاره می کنند.

تعطیلات عید قربان در کشورهای همسایه تا 10 روز ادامه دارد. این تعطیلی ها باعث شده تا برخی معامله گران بگویند بازار طلا و ارز در ایران بیشتر بر اونس طلا متمرکز است تا قیمت دلار.

لازم به ذکر است هر اونس طلا امروز به 2333 (دو هزار و سیصد و سی و سه) دلار رسید که نسبت به روز گذشته 0.12 درصد افزایش داشته است.

پیش بینی قیمت ارز امروز 26 ژوئن

به گزارش اختازنیوز، پیش بینی معامله گران از قیمت فعلی سکه از سه جهت قابل تحلیل است. برخی معتقدند با توجه به اینکه ارز روز پنجشنبه زیر مرز مهم 40 میلیون و 200 هزار تومان و با نرخ 40 میلیون و 150 هزار تومان به معاملات خود پایان داد. اگر در این محدوده بمانید و روزانه تثبیت کنید، می توانید مسیر رو به پایین را با شیب تندتری ادامه دهید.

به گفته این گروه، اگر ارز زیر 40 میلیون و 200 هزار تومان بماند، تا سقف حمایتی 39 میلیون و 600 هزار تومان کاهش می یابد و کف جدید 39 میلیون و 200 هزار تومانی نیز برای فلز گرانبهای ملی فراهم می شود.

گروهی دیگر از معامله گران با اشاره به افزایش قیمت اونس طلا و همچنین پیشروی ارز در جریان معاملات پشتیبان، معتقدند قیمت ارز از مرز 40 میلیون و 200 در بازار عبور کرده است. امروز و با تثبیت بالای خود وارد فاز رشد خواهد شد.

سومین پیش بینی قیمت سکه در معاملات امروز به تغییرات حباب قیمت سکه و طلای مذاب اختصاص دارد. به گفته معامله گران، با توجه به حباب بزرگ سکه در معاملات روز پنجشنبه و همچنین افزایش قیمت اونس به عنوان یکی از عوامل موثر بر قیمت سکه، تمایل به افزایش در معاملات امروز وجود دارد. به گفته این گروه، ذوب مثبت حباب طلا و حرکت صعودی اونس طلا نیز می تواند سمت صعودی بازار فعلی را تقویت کند.

منبع اکو ایران

لینک کوتاه : https://akhbareghtesadi.com/?p=40478

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.