• امروز : یکشنبه, ۶ خرداد , ۱۴۰۳
  • برابر با : Sunday - 26 May - 2024
0

14 رایزن بازرگانی ایران در آفریقا

  • کد خبر : 38455
  • ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۷:۴۱
14 رایزن بازرگانی ایران در آفریقا

اکوایران: بر اساس آخرین اظهارات رئیس سازمان توسعه تجارت، تعداد رایزنان تجاری ایران در آفریقا در سال جاری به 14 نفر می رسد. در حال حاضر 3 مستشار ایرانی در آفریقا مستقر هستند.

اخبار اقتصادی؛ دومین نشست بین المللی ایران و آفریقا به همت ایران و با حضور بیش از 30 کشور آفریقایی از امروز جمعه 18 اردیبهشت 1403 آغاز شد و بر اساس اعلام سازمان توسعه تجارت، این نشست ها در 12 کمیته تخصصی برگزار می شود. درک بهتری از پتانسیل ها و توانایی های هر دو طرف و حل چالش های آینده.

در حال حاضر، آگاهی از توانایی ها و پتانسیل طرفین محدود است. از سوی دیگر، چالش های اساسی بسیاری در جریان تجارت بین دو کشور وجود دارد. توافقنامه راه اندازی یک خط هوایی برنامه ریزی شده به آفریقا هنوز امضا نشده است. اجرا نشده است.

به گفته مهدی ضیغمی، رئیس سازمان توسعه تجارت ایران، در این نشست به موضوع لزوم راه اندازی خطوط هوایی عادی به ویژه غرب آفریقا و آفریقای جنوبی و لزوم راه اندازی خط دریایی به غرب آفریقا و جنوب پرداخته خواهد شد. آفریقا باید دنبال شود.

وی گفت: خط کشتیرانی منظم به شرق و شمال آفریقا ایجاد کردیم و با دستور رئیس جمهور در سفر به الجزایر، موضوع کشتیرانی به غرب آفریقا نیز در دستور کار قرار گرفت.

طبق اعلام سازمان توسعه تجارت، در این جلسه موضوع مبادلات مالی و بانکی نیز پیگیری خواهد شد.

به گفته ضیغمی امسال سازمان توسعه تجارت با حمایت و همکاری معاونت دیپلماسی وزارت امور خارجه تعداد مشاوران بازرگانی در قاره آفریقا را از 3 به 14 نفر افزایش می دهد.

منبع اکو ایران

لینک کوتاه : https://akhbareghtesadi.com/?p=38455

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.