• امروز : شنبه, ۳۰ تیر , ۱۴۰۳
  • برابر با : Saturday - 20 July - 2024
2

کاما انتخاباتی بازار خودرو + جدول قیمت.

  • کد خبر : 40360
  • ۲۳ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۹:۰۲
کاما انتخاباتی بازار خودرو + جدول قیمت.

اکوایران: بررسی قیمت محصولات پرطرفدار خانگی و مونتاژی در سوم خردادماه امسال حکایت از بازگشت ثبات به بازار دارد. حدود یک هفته است که بازار در کمای انتخاباتی به سر می برد.

اخبار اقتصادی؛ ثبات امروز در حالی به بازار بازگشت که دنا پلاس اتوماتیک در دو روز گذشته نوسانات زیادی داشت که امروز این نوسان متوقف شد و این خودرو بدون تغییر در بازار قیمت گذاری شد. به گفته فعالان بازار خودرو، این نوسان موقتی است و جو حاکم بر بازار باعث تغییر آن شده است. انتخابات پیش رو یکی از دلایلی است که چند روزی است حال و هوای بازار را تغییر داده است، از این رو فعالان بازار خودرو معتقدند این روند در روزهای آینده نیز ادامه خواهد داشت.

از سوی دیگر ارزیابی بازار نشان می دهد که نرخ دلار امروز ثابت است و تغییر نرخ دلار یکی از دلایلی است که فعالان بازار تغییر قیمت خودرو را به آن نسبت می دهند. اما آنچه در حال حاضر بازار خودرو را تحت تاثیر قرار داده، عدم تقاضای خرید و فروش در بازار است، عاملی که به اعتقاد فعالان بازار خودرو، ثبات قیمت را در بازار طبیعی به همراه داشته است.

قیمت محصولات ایران خودرو

در میان محصولات ایران خودرو، قیمت «دنا پلاس توربو اتوماتیک»، «پژو 207 پانوراما اتوماتیک»، «هایما S7»، «تارا اتوماتیک V2»، «پژو پارس LX» و «رانا پلاس» مورد ارزیابی قرار گرفت.

بر اساس اطلاعات قیمت در این گزارش، «دنا پلاس توربو اتوماتیک» در بازار فعلی 990 میلیون قیمت داشت و نسبت به روز گذشته تغییری نداشت. با مشاوره بازار می توان گفت که «پژو 207 اتوماتیک» 890 میلیون توکن قیمت داشته و تغییری نداشته است. «هایما اس ۷» نیز به ۱.۶۵ میلیارد دستگاه رسید. همچنین ارزیابی ها نشان می دهد «تارا وی 2 اتوماتیک» امروز در بازار 925 میلیون تومان قیمت داشت و تغییری در قیمت نداشت. «رانا پلاس» نیز 618 میلیون تومان بدون تغییر در بازار قیمت داشت. اما در میان پرطرفدارترین خودروهای ایرانی، «پژو پارس LX» نیز امروز متوقف شد و روی 835 میلیون تومان ایستاد.

قیمت محصولات سایپا.

از بین محصولات سایپا قیمت خودروهای «شاهین جی»، «تیبا هاچ بک EX»، «کوئیک گیر آر»، «کوئیک گیر اس»، «اطلس» و «ساینا گیر اس» مورد ارزیابی قرار گرفت.

از سوی دیگر امروز «شاهین جی» 720 میلیون تومان در بازار ماندگار شد. خانواده کویک امروز بدون تغییر باقی ماندند، با این شرایط «Kwik Gear R» 441 میلیون تومان و «Kwik Gear S» 420 میلیون تومان قیمت گذاری شد. ارزیابی بازار نیز نشان می دهد که «تیبا هاچ بک EX» 420 میلیون تن قیمت داشته و تغییری در قیمت نداشته است. تحلیل بازار نیز نشان می دهد که قیمت «ساینا دنده اس» ۴۲۹ میلیون تومان در بازار بوده و قیمت «اطلس» در بازار ۵۶۸ میلیون تومانی بدون تغییر باقی مانده است.

اکو 23

منبع اکو ایران

لینک کوتاه : https://akhbareghtesadi.com/?p=40360

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.