پیش بینی بورس فردا 31 آبان 1402 / منتظر اخبار بودجه سال 1403 در بازار سرمایه

اکوایران: شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در جلسه امروز با نوسانات جزئی به کار خود پایان داد، بنابراین این ویرایش وضعیتی را نشان می دهد که بازار همچنان تمایلی به ایجاد روند صعودی ندارد.

به گزارش اخبار اقتصادی، ارزش معاملات جاری بورس تهران در حدود 4 هزار و 100 میلیارد تومان تثبیت شده و عدد شاخص همچنان در محدوده 2 میلیون و 50 هزار واحد است. به جز نماد شستا، بیشتر نام‌های بزرگ بازار مانند نماد فملی، شستا، اخابر، فولد و کگل و نماد شپنا از تاثیرگذاران منفی بازار فعلی بودند و نکته جالب بازار فعلی نماد عقیق که توانست 241 واحد از شاخص کل را مثبت کند.

گروه انبوه سازی برای چند هفته متوالی همچنان در بین سه گروه اول بازار از نظر ارزش معاملاتی قرار دارد و پس از گروه خودرویی با ارزش ۲۸۸ میلیارد تومان، این گروه (تولید انبوه) توانست جایگاه دوم را از آن خود کند. با 243 میلیارد تومب.

روزنامه دنیای اختاز نوشت: قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در تهران در حال حاضر ۱۵۱۰ دلار در برابر دلار است. به نوشته این روزنامه، این قیمت در خرداد ماه سال جاری به 1609 دلار رسید که در طول دهه 90 «بی سابقه» بود.

دنیای اقتصاد دلیل کاهش قیمت دلاری مسکن در تهران طی چهار ماه گذشته را ناشی از «تحولات بازار دلار» و همچنین «تغییر رفتار تقاضای سرمایه برای خانه» می داند.

امروز خبری در رسانه ها دست به دست می شود مبنی بر اینکه دولت در لایحه اصلاح قانون مالیات های مستقیم پیشنهاد کاهش مالیات اشخاص حقوقی را از 25 درصد به 15 درصد داده است. خبرگزاری تسنیم نیز نوشت: وزارت نفت به دلیل عدم دریافت مجوز زیست محیطی و عدم تعادل گاز طبیعی در کشور، قرارداد ساخت «پتروشیمی میانکالا» را لغو کرد.

با این حال مشاور رئیس سازمان بورس در امور سهام اعلام کرد که سود سهام امسال احتمالاً مانند سال گذشته در دو مرحله واریز می شود. از طرفی از هفته گذشته سامانه املاک متوفی شروع به کار کرده و حدود 3000 مشتری دارد و اقدامات آنها مشخص شده است.

پورابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس نیز با اشاره به سرنوشت لایحه تسهیل وظایف مودیان برای اجرای «قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان» در کمیسیون اقتصادی، گفت: هدف از این لایحه است. برای کمک به اتحادیه ها برای تطبیق قانون و برنامه ریزی روند ارائه. تخصص برای اتحادیه ها در نظر گرفته شده است. پس از رایزنی با هیئت رئیسه مجلس، پیش بینی می کنیم تا 10 روز آینده کار بررسی و رفع نواقص این لایحه به پایان برسد و پس از اعلام نظر شورای نگهبان از ابتدا اعلام شود. از دسامبر

بررسی فنی شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در جریان معاملات امروز در نهایت افت 848 واحدی را به ثبت رساند که نشان می دهد بازار منتظر تصمیمات دولت در خصوص بودجه 1403 است که در حال حاضر در هیات دولت در حال بررسی است. از نظر فنی، شاخص کل بورس چند روزی است که به محدوده میانگین 55 روزه خود رسیده و در این محدوده ها متوقف شده است. این موضوع را تا زمانی که با ارزش معاملاتی بالا همراه نشود نمی توان به عنوان شکست اولین مقاومت در مسیر حرکت شاخص کل ذکر کرد.

پس از روند نزولی در اردیبهشت، شاخص در ماه های اخیر روندی خنثی داشته و همچنان زیر سقف تاریخی خود قرار دارد. به نظر می رسد اهالی بازار سرمایه همچنان بر این باورند که بازار منتظر چاشنی است تا حرکت بلندمدت خود را آغاز کند و آنچه در این بازار مشخص است، انتظار اهالی بازار سرمایه در مورد شکل و نحوه تهیه بودجه است. 1403.

منبع اکو ایران

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا