• امروز : شنبه, ۵ اسفند , ۱۴۰۲
  • برابر با : Saturday - 24 February - 2024
1

پیش از توقف خط تولید، خودروی جایگزین با قیمت مناسب به بازار عرضه شود

  • کد خبر : 34030
  • ۲۶ دی ۱۴۰۲ - ۲۰:۴۲
پیش از توقف خط تولید، خودروی جایگزین با قیمت مناسب به بازار عرضه شود

اخبار اقتصادی – نماینده مردم سمیرم در مجلس درباره اینکه پژو پارس تا اسفند امسال مجوز تولید دارد، گفت: خودروسازان باید پیش از توقف خط تولید خودرویی، خودروی جایگزین آن را با قیمت مناسب به بازار عرضه کنند تا نیاز بازار بدون پاسخ نماند.

به گزارش اخبار اقتصادی به نقل از خانه ملت، اصغر سلیمی درباره صحبت‌های رئیس سازمان استاندارد مبنی بر اینکه پژو پارس تا اسفند امسال مجوز تولید دارد، گفت: این خودرو طی سال‌های گذشته بدون هیچ تغییری در کشور تولید شده و خریداران بسیاری نیز داشته است؛ هرچند که رعایت استانداردها از الزامات است و خودروسازان باید به سمت تولید خودروهای روز دنیا روند اما توقف تولید پژو پارس بدون تولید خودروی جایگزین اقدام منطقی نیست.

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: خودروی جایگزین باید علاوه بر اینکه بتواند استانداردهای روز دنیا را داشته باشد از قیمت مناسبی نیز برخوردار باشد و سطح قیمتی آن همانند پژو پارس باشد، زیرا معمولا اقشار متوسط جامعه از نظر درآمدی متقاضی خرید این خودرو هستند و در صورتی که خودروی مناسب از نظر کیفیت و قیمت برای این اقشار تولید نشود، بازار خودرو دوباره دچار التهاب خواهد شد.

وی اضافه کرد: در حال حاضر سایر کشورها هرساله پلتفرم‌های خود را به روز کرده و خودروهای جدید و ایمن تولید می‌کنند، این در حالی است که در ایران سال‌ها است که پلتفرم‌های قدیمی مورد استفاده قرار می‌گیرد، در واقع هر ساله بر قیمت افزوده اما از کیفیت کاسته می‌شود.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه خودروی جایگزین باید شرایط فنی، کیفیت و ظاهر بهتری نسبت به خودروی قبلی داشته باشد، تصریح کرد: خودروسازان باید پیش از توقف خط تولید خودرویی، خودروی جایگزین آن را با قیمت مناسب به بازار عرضه کنند تا نیاز بازار بدون پاسخ نماند./

پایان پیام

منبع آریا نیوز

لینک کوتاه : https://akhbareghtesadi.com/?p=34030

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.