• امروز : یکشنبه, ۶ خرداد , ۱۴۰۳
  • برابر با : Sunday - 26 May - 2024
2

واکنش تهیه کننده «نون خا» به دستمزد نجومی سعید آقاخانی!!

  • کد خبر : 39198
  • ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۶:۱۵
واکنش تهیه کننده «نون خا» به دستمزد نجومی سعید آقاخانی!!

اخیرا بحث تولید سریال های پرهزینه شبکه نمایش خانگی به تلویزیون هم رسیده است. یکی از تهیه کنندگان گفت هر قسمت 2 میلیارد تومان است. او قیمت یک سریال پرمخاطب را بین 2 تا 2.5 میلیارد تومان تخمین زده است. اگرچه برخی از سریال‌ها حتی ممکن است با تخمین اولیه 1 یا 1.5 میلیارد تومان برای هر قسمت شروع شوند، اما بسیاری از سریال‌ها هر سال در اواسط فیلمبرداری به بودجه اضافه می‌شوند و به 2 تا 2.5 میلیارد تومان در هر قسمت می‌رسند.

حتی یکی از تهیه کنندگان تلویزیون فاش کرد که میزان تولید پایه سریال A در سال 1402 30 میلیون تومب بوده است. این گمانه زنی ها منجر به کارگردانی سریال Underground و Nunkh شد. حتی برخی این را بیان کردند سعید آقاخانی او با دستمزدی نجومی به تلویزیون بازگشته و امتیازاتی نیز به دست آورده است.

مهدی فرجی در پاسخ به این گمانه زنی ها، بودجه عجیب و دستمزد نجومی سعید آقاخانی گفت: بودجه این سریال واقعاً مانند بودجه سریال های معمولی تلویزیون است. یک ریال هم از میراث فرهنگی دریافت نمی کنیم. ما این کار را با بودجه صداسیما انجام دادیم که مثل سریال های دیگرشان یک بودجه بسیار معمولی بود.

و افزود: می گویند سعید آقاخانی حقوق نجومی گرفته است؟ این نکته از آن نون خ اولا گفتند در تیم نویسندگان و کارگردان و بازیگر است و برای هر کدام دستمزد می گیرد. اما آن موقع گفتم و الان هم می گویم حقوق سعید آقاخانی مثل حقوقی است که صداوسیما به همه می دهد. او در کار «نونخ» که شامل مجموعه‌ای از نویسندگی تا تدوین بود، حضور داشت و رقمی که دریافت کرد حتی از سریال «راز باغ» تئاتر کمتر بود. برخی خواهند پرسید چرا؟ چرا که آقاخانی به شادی مردم علاقه دارد و معتقد است رادیو همچنان رسانه شمول است و مردم آن را می بینند.

فرجی همچنین در پاسخ به این سؤال که آیا سعید آقاخانی در اظهارنظر مجازی خود مبنی بر پایان سریال «نخ 5» تجدیدنظر خواهد کرد، گفت: واقعاً نمی دانم; باید کمی جلو برویم و ببینیم که آیا قابلیت های داستانی «نخ 6» پیدا می شود یا خیر.

فرجی همچنین با اشاره به احیای حرکت ساخت سریال های تلویزیونی توسط سیمافیلم خاطرنشان کرد: مهمترین موضوع در سریال هایی که چند فصل دارند و به صورت سریال ساخته می شوند، داستان است. شما باید به داستان توجه ویژه ای داشته باشید، زیرا توجه به داستان و فیلمنامه این قابلیت را ایجاد می کند که مردم آن سریال را دوباره ببینند و آن را دنبال کنند. به هر حال این نوع سریال ها نوعی وابستگی در مردم ایجاد کرده که یک داستان و فیلمنامه خوب می تواند آن خاطرات خوب و آن نوستالژی زیبای آنها را تکرار کند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا به نظرسنجی های تلویزیونی معتقد است که 70 درصد مردم تلویزیون تماشا می کنند، افزود: گاهی اوقات احساس می کنم بینندگان ما بیشتر از این آمار و ارقام هستند. صداوسیما می تواند در این مورد بسیار دقیق اظهار نظر کند. در ارتباطی که با مردم داریم می بینیم که مخاطب ما را از طریق «نونخ» می شناسد و چقدر این سریال را دنبال کرده است. ما معتقدیم شاید بیشتر این درصد از مردم بیننده تلویزیون و سریال های آن باشند.

فرجی که گفته می شود به دنبال سریالی در سینماها است، به «کندو» احمدرضا درویش اشاره کرد که امسال با جدیت این سریال را دنبال می کند تا به جایی برسد.

منبع رکنا

لینک کوتاه : https://akhbareghtesadi.com/?p=39198

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.