هوش مصنوعی چگونه پدیده شهرت را متحول خواهد کرد؟

در گذشته هوش مصنوعی مشاغل یکنواخت و خسته کننده را از انسان ربوده است، اما سوال اینجاست که آیا اکنون وارد عرصه های جدیدی شده و مشاغل جذاب و دست نیافتنی مانند مشاغل ستاره ها و سلبریتی های هالیوود را از انسان ربوده است؟

به گزارش اخبار اقتصادی، اکونومیست گزارشی با موضوع «ظهور ستاره های چند وجهی و چند بعدی» منتشر کرد و توضیح داد که هوش مصنوعی چگونه پدیده شهرت را متحول کرده است.

بسیاری از سلبریتی ها و ستارگان سینما و تلویزیون، به ویژه در هالیوود، خود را نگران کرده اند که پیشرفت های اخیر تکنولوژی و افزایش هوش مصنوعی باعث شود شهرت خود را برای همیشه از دست بدهند و دیگر جایی در قلب مردم، تماشاگران، نداشته باشند.

تحلیلگر اکونومیست با مروری تاریخی نشان می دهد که فناوری همیشه تحولی در پدیده شهرت ایجاد کرده است و همیشه پرونده را به نفع افراد مشهور به پایان رسانده است. به عبارت ساده تر، سلبریتی ها با پیشرفت تکنولوژی روز به روز مشهورتر شده اند و سوپراستارها و سوپراستارها از آنها ساخته شده اند. در حال حاضر همین اتفاق قرار است در مورد هوش مصنوعی نیز بیفتد.

همین هوش مصنوعی می تواند باعث شود افراد مشهور حتی پس از مرگشان روی صحنه ظاهر شوند. به عنوان مثال، صدا و تصویر شما با کمک هوش مصنوعی و بازسازی هایی که با فناوری های پیشرفته امکان پذیر شده است، حفظ و استفاده مجدد می شود. به این ترتیب هوش مصنوعی می تواند خواننده های معروف را حتی پس از مرگ نیز به اجرای برنامه وادار کند یا بازیگران به ایفای نقش در فیلم ها ادامه دهند.

شاید مهم ترین موضوعی که باید دغدغه سلبریتی های مختلف از جمله هالیوود را داشته باشد، موضوع «کپی رایت» باشد. در واقع هوش مصنوعی و استفاده از آن در عرصه های هنری باید قانونی شود تا نگرانی سلبریتی ها مهار شود. جدای از این، سلبریتی ها نیازی به نگرانی در مورد مسئله شهرت ندارند. این ویدیو جنبه های مختلف ظهور سلبریتی های چند وجهی را مورد بحث قرار می دهد.

منبع اکو ایران

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا