• امروز : شنبه, ۳۰ تیر , ۱۴۰۳
  • برابر با : Saturday - 20 July - 2024
1

نرخ رشد اقتصادی ایران بالاتر از کشورهای منطقه است/ کد ریالی را در کشور اجرا می کنیم

  • کد خبر : 40627
  • ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۷:۲۱
نرخ رشد اقتصادی ایران بالاتر از کشورهای منطقه است/ کد ریالی را در کشور اجرا می کنیم

به گزارش اخبار اقتصادی، محمدرضا فرزین در حاشیه جلسه شورای دولت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: این نرخ رشد با توجه به نرخ رشد کشور در سال های اخیر خوب است.

وی ادامه داد: در ادامه با توجه به نرخ رشد سایر کشورها، نرخ رشد کشورمان در سال 1402 خوب بوده است.

رئیس کل بانک مرکزی خاطرنشان کرد: گزارش کامل نرخ رشد در پایگاه اطلاع رسانی بانک مرکزی موجود است.

فرزین گفت: با احتساب میانگین نرخ رشد کشور در سال های اخیر و به ویژه سایر کشورها در سال 2023 و بر اساس گزارش اخیر اعلام شده از سوی بانک جهانی، بیشترین نرخ رشد متعلق به ایران با 5 درصد است.

وی ادامه داد: تمامی کشورهای همسایه و کشورهای منطقه از نرخ رشد کمتری نسبت به ایران برخوردار بوده اند و طبق روند سال های اخیر نرخ رشد 5 درصدی، نرخ رشد شتابان و قابل قبولی است و امیدواریم این نرخ رشد را داشته باشد. امسال ادامه می دهد.

رئیس کل بانک مرکزی به نرخ رشد تشکیل سرمایه در کشور اشاره کرد و گفت: نرخ رشد تشکیل سرمایه همچنان نرخ رشد بسیار خوبی است. نرخ رشد تشکیل سرمایه در سال گذشته 6.7 درصد بوده و امسال به 7.2 درصد افزایش یافته است.

فرزین تصریح کرد: نکته قابل توجه رشد بسیار خوب تشکیل سرمایه در سه ماهه چهارم است که 14.2 درصد بوده است.

ما کد ریالی را در کشور پیاده می کنیم

وی گفت: کد ریالی را که پول الکترونیکی است و برای رفع نیازهای اولیه جامعه در اختیار متقاضیان قرار می گیرد را در کشور اجرا می کنیم. این طرح دارای مزایای بلند مدت است.

رئیس کل بانک مرکزی تصریح کرد: در خصوص ارزهای رمزنگاری شده اقدامات خوبی انجام شده و به زودی آیین نامه آن ابلاغ می شود و بانک مرکزی سندی را تهیه کرده که به زودی اعلام می شود.

منبع رکنا

لینک کوتاه : https://akhbareghtesadi.com/?p=40627

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.