• امروز : شنبه, ۵ اسفند , ۱۴۰۲
  • برابر با : Saturday - 24 February - 2024
0

محور جدید ترانزیتی میان ایران و آذربایجان افتتاح می‌شود

  • کد خبر : 32464
  • ۰۱ دی ۱۴۰۲ - ۱۹:۵۲
محور جدید ترانزیتی میان ایران و آذربایجان افتتاح می‌شود

اخبار اقتصادی – روسای کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و آذربایجان در گفت‌وگوی تلفنی به رشد 47 درصدی حمل و نقل ریلی با جابه‌جایی بیش از 700 هزار تن کالا برای نخستین بار اشاره کردند.

به گزارش اخبار اقتصادی، مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی و شاهین مصطفی یف معاون نخست وزیر جمهوری آذربایجان به عنوان روسای کمیسیون مشترک اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان عصر امروز تلفنی گفتگو کردند.

بر اساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی سفارت جمهوری اسلامی ایران در باکو، در این گفتگو آخرین تحولات روابط دو کشور به ویژه در حوزه اقتصادی از جمله حمل و نقل و انرژی و … مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت. 

طرفین همچنین بر تسریع در نهایی کردن پروژه های مشترک از جمله مسیر جدید ترانزیتی در آستارا و سدهای مشترک تاکید کردند. 

مصطفی یف با ابراز رضایت از رشد چشمگیر ترانزیت کالا بین دو کشور اظهار کرد: در سال 2023 حمل و نقل بین دو کشور 40 درصد، ترانزیت بین المللی 57 درصد و حمل و نقل ریلی نیز 47 درصد رشد داشته است.

وی افزود: در این مدت برای نخستین بار بیش از 700 هزار تن کالا از طریق ریلی میان دو کشور و عمدتا به مقصد روسیه جابه‌جا شد. 

طرفین همچنین در خصوص افتتاح گذرگاه جدید ترانزیتی میان دو کشور در مرز آستارا در آینده نزدیک و با حضور روسای کمیسیون مشترک دو کشور توافق کردند.

منبع آریا نیوز

لینک کوتاه : https://akhbareghtesadi.com/?p=32464

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.