قیمت طلا اوج گرفت/ سکه‌بازان در دو راهی طلا و دلار

اکو ایران: در حال حاضر اگرچه برخی از معامله گران ارز به دلیل قیمت طلا انتظار افزایش دارند، اما برخی دیگر می گویند اگر امروز قیمت دلار به زیر 51 هزار تومان برسد، مسیر صعودی ارز ناهموار خواهد بود.

به گزارش اخبار اقتصادی، قیمت سکه امامی در معاملات نقدی روزهای اخیر بین 28 میلیون و 900 هزار تا 29 میلیون و 100 هزار تومان در نوسان بوده است.

سه شنبه شب فلز گرانبهای ملی در معاملات ثانویه به قیمت تقریبی 29 میلیون تومان فروخته شد. فعالان بازار یکی از دلایل کاهش احساسات در بازار ارز را به کاهش قیمت جهانی طلا مرتبط می دانند. اما روز گذشته قیمت جهانی طلا جهش قابل توجهی را ثبت کرد و این موضوع برخی معامله گران ارز را نسبت به احتمال افزایش قیمت این ارز امیدوار کرده است.

بررسی نمودار طلا حاکی از آن است که در حالی که قیمت هر اونس طلا در روز سه شنبه به 1936 دلار کاهش یافته بود، قیمت این فلز زرد تقریباً به 1970 دلار افزایش یافت. پس از گزارش فدرال رزرو، قیمت جهانی طلا به طور ناگهانی 20 دلار افزایش یافت. در حال حاضر، چهارشنبه این هفته، قیمت جهانی طلا در نیمکره شرقی حدود 1967 دلار است.

روز قبل، تورم ایالات متحده بیش از حد انتظار کاهش یافت و انتظارات برای افزایش نرخ بهره در این کشور را از بین برد.

از سوی دیگر، دیروز قیمت دلار در ابتدای معاملات نقدی تهران با قیمت 51.50 تومان باز شد; اما در بعدازظهر به 51 هزار و 300 تومان رسید که نسبت به دوشنبه ثبات نشان می دهد. پشت خط سه شنبه قیمت دلار کاهش یافت و 51 هزار و 50 تومان فروخته شد.

در حال حاضر اگرچه برخی از معامله گران ارز انتظار طلا را دارند اما برخی دیگر می گویند اگر امروز قیمت دلار به زیر 51 هزار تومان برسد، مسیر صعودی ارز ناهموار خواهد بود.

آنها در شرایط فنی فعلی می گویند سکه امامی امروز چهارشنبه 3 آبان در بازار 29 میلیون و 200 هزار تومان مقاومت و سپس 29 میلیون و 400 هزار تومان مقاومت دارد. از سوی دیگر خط حمایتی 28 میلیون و 800 هزار تومانی برای معامله گران سکه حائز اهمیت است. در صورت شکست احتمال عقب نشینی به کانال میانی 28 میلیون تومانی وجود دارد. البته برخی معامله گران پیش بینی می کنند امروز ارز بین 28 تا 29 میلیون تومان باشد.

منبع اکو ایران

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا